Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Září 2008

podzim

29. září 2008 v 22:12 | Telenta |  Můj důvěrníček
Tak a je tu zase podzim. Bohužel ne ten klasický, který známe z čítanek, kdy svítí stále sluníčko, kolem poletuje barevné listí a venku pobíhají děti s papírovými draky, ale šílený podzim. Jeden den 10°C, zamračeno a prší a druhý den 20°C, slunečno a obloha bez mráčku.
Když se mám ráno obléct do školy, bezradně stojím před šatníkem a přemýšlím, jak asi dneska bude. Nakonec to dopadne vždycky stejně. Džíny, tričko s krátkým rukávem, mikina a tenká bunda. Přes den pak podle měnící se teploty odkládám nebo příbírám jednotlivé vrstvy oblečení.
Ale úplně nejhorší je , když v takovém 10°C-vém, větrném počasí, na naší první hodině v pondělí (tělocviku) jdeme ven běhat. V tu chvíli bych profesorku s radostí umlátila (přestože je to jedna z nejlepších profesorek v našem "ústavu"). Opravdu si nedovedu představit nic příjemnějšího, než se takhle po ránu zadýchávat, smekat se po vlhkém listí a zakopávat o skoro neviditelné minipařezy a kořeny stromů a přitom si lámat hlavu jestli mě vyzkouší z matematiky nebo ne. Dle mého názoru by se nemělo v takové dny vůbec vycházet ven, ale zůstat si hezky doma s teplým čajem (jahodový-hmmm…), televizí a knížkou.
DODATEK: Kdyby se mi tohle podařilo prosadit, mohlo by být takhle hnusně hóóóódně dlouho…

O Zelené Karkůlce

16. září 2008 v 17:02 | Telenta |  Povídky

O Zelené Karkůlce

Možná, že znáte tu hru, kdy každý přítomný řekne jednu větu příběhu, na téma, které se předurčí jejím názvem. Tohle jsem psala, když mi bylo 8 let s tátou, kamarádkou a tehdy 13-tiletým bratrancem. takže, mějte prosím pochopení pro naprosto nesmyslnou zápletku příběhu.

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz