Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Prosinec 2008

DVD: AIRBRUSH 1 Základy techniky

31. prosince 2008 v 18:02 | Telenta |  -skladiště-
Tatínek mě dokopal abych sem dala článek o DVD AIRBRUSH 1 Základy techniky.
I když si to asi moc lidí neuvědomuje, hodně obrázků je teď malováno právě technikou airbrush a tohle DVD vás má právě naučit základy téhlé techniky (věřte, že je to vysvětleno opravdu jasně, když i takový poleno jako já jsem to pochopila ).

Recenze:

Airbrush (česky nazývaný americká retuš) je výtvarná technika, která je založena na nanášení barvy v proudu vzduchu. Tak jak ji známe dnes je jednou z nejrafinovanějších technik nanášení barev s maximální přesností.
Tuto techniku používají s oblibou ilustrátoři a výtvarníci tvořící umělecká nebo reklamní díla. Technika je také velice oblíbená při tvorbě unikátních designů na autech, motocyklech, přilbách a dalších předmětech.

Seznamte se v instruktážním videokurzu se základy techniky airbrush! Dozvíte se jaké nástroje použít, jak se s nimi zachází a jak je udržovat. Seznámíme vási s vhodnými materiály pro vlastní tvorbu. Nejdelší část pořadu je věnována praktické ukázce airbrush ilustrace na které nám zkušený autor ukáže základy a nejběžnější techniky a postupy tvorby vlastní ilustrace.
Kurz je vhodný pro všechny, kteří uvažují o vlastní tvorbě touto technikou a zatím o ní mnoho neví. Pro pokročilejší připravujeme další kurzy "step-by-step" tvorby ilustrací technikou airbrush.
Cena DVD je včetně poštovného a balného.


Cena: 350Kč

DVD se dá zakoupit TADY, na tomto odkazu najdete obrázky a video o něm.

Už jsem se vrátila

30. prosince 2008 v 20:18 | Telenta |  Můj důvěrníček
Tak jsem se konečně vrátila z Prahy (na Bitefight mě mezitím stačili 6krát napadnout a obrat
skoro o všechny peníze ). Dnešní cíl byl úspěšně splněn, podařilo se mi zatáhnout rodiče do Luxoru i do Bontonlandu a konečně jsem sehnala druhé díly Temného metro a Dveří chaosu a ještě CD Fenomén a DVD Krotitelé duchů (tohle jsem si už musela platit ze svého ). Možná by jsme toho v centru stihli i víc, ale než jsme se v restauraci dočkali oběda a než jsme ho snědli tak jsme tam byli asi dvě hodiny. Pak jsme museli jet do Letňan, protože tam táta měl nějakou schůzku (říkal asi na půl hodinky, nakonec jsme tam čekali hodinu a půl ), takže jsme s mámou oběhly i obchody tam, ale vzhledem k tomu, že každá z nás má o hezkém oblečení úplně jinou představu, tak si jistě umíte představit jak to vypadalo.
Takže já končím a jdu si číst.

Inventura a skládání ponožek

29. prosince 2008 v 23:02 | Telenta |  Můj důvěrníček
Dneska jsem se přemohla a vypadla jsem na chvíli na vzduch. Zamířila jsem na náměstí, že se alespoň kouknu do knihkupectví jestli tam mají nějaké nové, zajímavé knížky a teď si představte to zděšení, když jsem zjistila, že zrovna dneska mají inventuru!!!! Já se konečně odhodlám vyjít ven a oni si dovolují mi tohle udělat!!!! Naštěstí pojedu zítra s rodiči do Prahy a možná by se mi mohlo povést zatáhnout je do Luxoru a kdyby se mi nepodařilo tohle tak aspoň do
Bontonlandu na filmy a hudbu. Samozřejmě má tenhle výlet i svoje mínusy, jako to, že nebudu moct spát do 11 (což bude pro mě opravdu veliká rána ) nebo snídat tak půl hodiny. Každopádně sem zítra asi nepřibudou nějaké články, možná že se tu večer objevím, ale nic nezaručuji.

Každopádně, potom co jsem tak neslavně dneska pochodila v knihkupectví, koupila jsem si aspoň časopis (konkrétně Enigmu pokud vás to zajímá ) a naštvaná jsem se vrátila domů, kde jsem si musela vysát v pokojíčku, vyklidit myčku, uklidit kocourovi, a složit ponožky. Hmmmm.... Ještě jsem je dosud nesložila, možná bych už měla začít, když je 23.00 abych to ještě dneska stihla.
Tak já se loučím a běžím na ty ponožky (fuj!!! ).

Mrtvá nevěsta

27. prosince 2008 v 18:05 | Telenta |  Filmy

Tento snímek od Tima Burtona mě naprosto uchvátil (ostatně jako všechno, co natočil).
Film je vytvořen pomocí stop-motion animace, která v dnešní době ustoupila té počítačové a je to (alespoň z mého hlediska) škoda, jelikož s těmi loutkami to vypadá prostě...jinak. Mnohem lépe.
Konec opět nezklamal a bulela jsem jako želva.

Nový vzhled blogu a problémy s notebookem

26. prosince 2008 v 15:48 | Telenta |  Můj důvěrníček
Tak jsem si udělala nový vzhled, tentokrát s Misou. Musím říct, že se mi líbí ze všech vzhledů, který jsem kdy mělá asi nejvíc. Co myslíte vy, poved se mi (aspoň trochu )?
Momentálně se přeučuji psát z normální klávesnice na počítači na klávesnici na notebooku, což mi dělá docela problémy, zvlášť, když mám psát číslice, tak pořád sahám doprava a dívím se, jaktože tam ty čísílka nejsou.
Taky mě strašně mate, že nejsou popsané tlačítka jako Enter, Shift atd., takže někdy strávím strašně dlouhou dobu hledáním nějakého tlačítka než mi dojde, které to je a musím říct, že když jsem ten můj nový vytoužený notebook poprvé sama zapínala, hledala jsem tlačítko na spouštění, které je s odpuštěním velké jako kráva a je umístěné přímo uprostřed vršku klávesnice (nejvyšší čas nevštívit očaře, jestli se mi moje krátkozrakost ještě nezhoršila ).
Tak já se zatím loučím, možná sem dneska ještě něco přidám.

Návrat

25. prosince 2008 v 20:38 | Telenta |  Můj důvěrníček
Tak už jsem zase zpátky, k Vánocům jsem dostala nový počítač a z toho se díkybohu můžu připojit na internet, takže od teď můžu zase přidávat články (a koukat na D.N.Angel ).

Co se týče letošních Vánoc, nějak jsem se nemohla dostat do té správné vánoční atmosféry, nevím čím to bylo, možná že není žádný sníh a počasí celkově připomíná spíš podzim, už se těším až pojedeme v lednu na hory, tam snad nějaký sníh bude. Předtím si ale budu muset vytrpět
svoje u zubaře, protože mi dosud neslezl druhý špičák, protože tam mám jeden nadbytečný zub, který mu brání, takže mi ho budou muset vyndat. To znamená, že mi budou muset ruzkutat dáseň a půl hodiny se mi tam budou vrtat. Prostě taková strašně příjemná věc. Jediná dobrá věc je, že budu muset být 5 dní doma, takže ve středu, čtvrtek a pátek nebudu muset jít do školy.

Tak já se loučím a dobrou noc!

Jak jsme cestovali do vesmíru

7. prosince 2008 v 13:19 | Telenta
Tohle je další povídka napsána roku 2002, stejným způsobem jako Zelená Karkůlka (pro ty co Zelenou Karkůlku nečetli: je to psané formou hry, kdy každý účatník řekne jednu větu příběhu, takže se někdy stane, že věty na sebe moc nenavazují a někdy ani moc nedávají smysl ).

Vodovodní stroj

5. prosince 2008 v 20:15 | Telenta |  -skladiště-
Tak tohle namaloval na compu dneska můj 4-letý brácha. Tvrdil, že je to vodovodní stoj, ale popis jak funguje "byl natolik odborný", že jsem z něj nepochopila ani slovo. Vy tenhle obrázek snad chápete?


© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz