Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Mrtvá nevěsta

27. prosince 2008 v 18:05 | Telenta |  Filmy

Tento snímek od Tima Burtona mě naprosto uchvátil (ostatně jako všechno, co natočil).
Film je vytvořen pomocí stop-motion animace, která v dnešní době ustoupila té počítačové a je to (alespoň z mého hlediska) škoda, jelikož s těmi loutkami to vypadá prostě...jinak. Mnohem lépe.
Konec opět nezklamal a bulela jsem jako želva.


Samotný příběh se odehrává v 19.století v malé vesnici, kdy dvě rodiny dohodnou sňatek jejich ratolestí. Obě z toho budou mít užitek, Van Dortovi konečně získají slušné postavení a Everglotovi budou mít opět dostatek peněz.
Mladík Viktor i jeho budoucí žena Viktorie se strachují, zda budou toho druhého skutečně milovat a vydrží s ním žít, až dokod je smrt nerozdělí, ale hned při jejich prvním setkání to mezi nimi zajiskří a nemohou se dočkat svatby.
Jen kdyby Viktor nebyl takový nešika. Úplně zakzí nácvik na obřad a rozlícený kněz ho vykáže ven, aby se to pořádně naučil. Smutný Viktor pak bloudí po okolním lese a cvičí a lituje se a cvičí... Když se mu to konečně povede a nasadí prstýnek na zdánlivě neškodnou větvičku stromu, začnou se dít podivné věci. Ze země se vyhrabe mrtvola dívky, kterou si Viktor nedopatřením vzal. Ona větvička nebyla ničím jiným, než kostnatým prstem nevěsty, a tak se Viktor dostane do podsvětí. Zezačátku je sice vyděšený k smrti (jak příhodné, že?), ale postupně zjišťuje, že svět mrtvých je mnohem zábavnější a barvitější, než ten živých, dozvídá se Emilin smutný příběh a i proti své vůli si ji stejně oblíbí.
A jeho Viktorie zatím čeká nahoře, a když se Viktor dlouho nevrací, je zaslíbena podvodnému Lordu.
A jak to dopadne?
Na to se podívejte sami=D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dr-sheldon dr-sheldon | Web | 6. dubna 2012 v 12:03 | Reagovat

Ten film je vážně úžasnej!

2 Tomlinshaw Shipper 'cause shipping hate is the best Tomlinshaw Shipper 'cause shipping hate is the best | Web | 11. dubna 2014 v 14:38 | Reagovat

Jedna z mnoha úžasných "pohádek" Velice povedené :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz