Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Proč by mělo být divné, aby se holka učila karate? Toť otázka.

2. října 2009 v 23:31 | Telenta |  Moje názory
Ano, opravdu karate, ano poslouchám metal a vážně nemám ráda růžovou a Lady Gagu, děkuji za optání.Když mám momentálně čas, protože jsem nemocná, chtěla jsem vám sem napsat něco o tom, jak je pro některé lidi těžko uvěřitelné, že se učím karate.

Proč?

Inu proto panáčkové, že mi je sice patnáct let, ale stále měřím jen 150 cm, vypadám na dvanáct (a to bůhví jestli aspoň tak ), všichni kadeřníci mají nutkavou touhu vyfoukávat mi lokny a je celkem jedno, jak moc černě přijdu oblečená.
To mi připomíná jednu příhodu s kadeřnicí.
Byla jsem se stříhat, neměla jsem nijak přesné požadavky, jen to, že nechci moc krátkou ofinu, protože by mi vadila při tréninku (a mezi námi ani se mi to nelíbí). Paní souhlasila, a zatímco mi ošmikávala moje již přerostlé vlasy, zeptala se mě: "Ty taky chodíš tancovat ten hip-hop?"
Tím mi naprosto vyrazila dech.
Já a to hopity hop???
Nic bych neřekla, kdybych byla normálně oblečená, ale v tu chvíli jsem na sobě měla to nejvíc metalové oblečení, které můj šatník skýtal (pravda, že v tu dobu, toho moc nebylo, ale stejně).
Nasadila jsem co nejďábelštější výraz a s ledovým pohledem jsem odpověděla: "Ne, karate."
Chvíli na mě nechápavě koukala, ale pak pokračovala dál.
Na závěr mi nezapomněla vyfoukat lokny.
Samozřejmě.

Další případ se stal poměrně nedávno a to při kontrole mých fixních rovnátek.
Doktorka, která tuto ordinaci vede, půjde už brzy na mateřskou a zacvičuje si tam nového doktora, který zcela zjevně, dělá takhle "naostro" poprvé a ke všemu jsem ho chytla hned první den, co tam byl.
Zatímco se mi hrabal v puse, ptal se mě na spoustu věcí (víte vy vůbec, jak blbě se mluví, když vám ven z pusy lezou nejrůznější dráty?) a když se dostal k tématu kroužky, sporty apod., tak ho stejně jako onu kadeřnici naprosto šokovalo karate.

Co je na tom tak divného?
Může mi to někdo vysvětlit?
Kdybych řekla, že chodím na gymnastiku, každému by to přišlo úplně normální.

Tak se zkuste zamyslet nad tím, proč by mělo být nějak divné pro holku jako já dělat karate?
Ovšemže by se těchto případů našlo víc, ale tohle je jen tak pro ukázku.


Srdečně se s vámi loučí
Vaše Telenta


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád/a Japonsko?

Ano
Trochu
Ne

Komentáře

1 Tammy Tammy | Web | 3. října 2009 v 10:09 | Reagovat

A já tě naprosto chápu. Jsem na tom stejně. Bude mi 15, vypadám na 12, poslouchám metal a na karate bych taky ráda chodial nebýt rodičů xD Hlavně kvůli sebeobraně, protože v dnešním světě je to hodně nebezpečný. Nicméně vžitá představa lidí je opravdu zajímavá, berou nás jako stádo ne jako osobnosti. "Všechny holčičky milují růžovou (fuuj) oblékají se jako panenky,chodí do baletu nebo gymnastiky, poslouchjají hip-hop nebo operu nebo co to... prostě hrůza. A nejlepší je jak na mě asi před dvěma lety šišlala prodavačka v obchodě. Bylo mi 13 a šišlala na mě jak na devítiletou. To mě naštvalo xD.

2 Chia-chan twoje SBénko Chia-chan twoje SBénko | Web | 3. října 2009 v 11:51 | Reagovat

Není na tom nic divného je to normální taky bych neco takoveho delala kdyby mi to rodice dovolily!! No metal sice neposloucham ale to je tvoje vec kazdy ma rad neco jinyho.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz