Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Únor 2010

Občas to má i svá pozitiva, když chodíte na karate s tátou...

23. února 2010 v 22:22 | Telenta |  Můj důvěrníček
Tak jsem zase zpět a se mnou přišel i další prapodivný výžblept =)

Začnu sobotou, kdy jsem s holkama byla v kině na Imagináriu Dr.Parnasse a jsem s tím nadevše spokojená. Mělo to zajímavý nápad, nádherné efekty, byl to jeden z těch "netuctových" filmů, a pak tam taky hráli i moji dva nejoblíbenější herci a to Heath Ledger, ten během natáčení tohoto filmu umřel a na jeho počest, dohráli jeho roli tři další herci, ten můj druhý nejoblíbenější Johnny Deep, Jude Law a Colin Farrel.

Od vzniku světa až po svržení Úrana

23. února 2010 v 16:04 | Telenta |  Řecká mytologie
Na počátku všeho byl nekonečný Chaos, za kterého vše vzniklo.

Příbuznost řeckých bohů

22. února 2010 v 16:25 | Telenta |  Řecká mytologie
Tenhle obrázek mi docela dost pomohl zorientovat se v problému "kdo s kým" a čí to je potomek, protože řečtí bohové byli v nevěře a plození dětí naprostí přeborníci (hlavně u Dia je to dost komlikovaný =D) a občas to není jasné ani z literatury.
Tady je nakreslená celá genealogie od Chaosu-za kterého vše vzniklo, přes titány a bohy až po příšery.

Sem dávám jen zmenšeninu, ale pravděpodobně z ní nic nepřečtete, takže pod ní přidávám i odkaz na samotný obrázek v původní velikosti.


Jak jsem se k řecké mytologii vlastně dostala?

22. února 2010 v 15:58 | Telenta |  Řecká mytologie
DSCN0528

Všechno to začalo někdy v primě, když jsme v dějepise probírali starověké Řecko a mimo jiné i jeho mytologii. Začala jsem se o ní víc zajímat i doma a postupně jsem si na ní vypěstovala až nezdravou závislost.
S knížkou Starořecké báje jsem velmi často i usínala a to teď myslím smrtelně vážně.

Pravda postupem času se tahle moje závislost zmenšovala (nejspíš proto, že jsem přecházela na starověký Egypt =D), ale trvalo to dobrý rok a v tu dobu bych byla schopná vyjmenovat všechny olympské bohy, kdybyste mi řekli. Hmm...dobře, teď už bych to asi nezvládla, ale něco si přece jen pamatuji.

Vždycky jsem měla radši ty "techtle mechtle", které se odehrávaly mezi bohy, než vyprávění o hrdinech, jako například Perseus, Héraklés apod., takže budu častěji psát o "krásných" rodinných vztazích mezi božstvem.

A pokud by vás to zajímalo, mezi moje favority z bohů patří: Artemis, Déméter, Persefoné, Hermés a Hádes a z "hrdinů" (přiznejme si, že hrdinové to v pravém slova smyslu vždycky nejsou): Orfeus, Sísyfos a Niobé.
Sympaťáci =)

Vzhledem k tomu, že jsem byla do řecké mytologie, tak zažraná a i teď ji mám hodně ráda, přišla by mi docela škoda, sem něco o ní nenapsat (přece jen moje pubertální výlevy, nejsou zrovna strhující, tak budete mít možnost si přečíst občas i něco jiného=D)
A to je prozatím všechno.Změny na blogu, které nejsou tak úplně viditelné na první pohled

21. února 2010 v 16:52 | Telenta |  Můj důvěrníček
Dneska jsem se trochu "prohrabala" mým blogem, protože tu už byl orpavdu dost velký bordel =D

Byl to docela dost zdlouhavý proces, ale na první pohled to není moc vidět.
Upravila jsem sekci Anime a manga, spoustu jsem tam toho odmazala a esteticky si upravila rozcestník, aby to taky k něčemu vypadalo. Mazala jsem i v jiných rubrikách a některé jsem odstranila úplně.
Opravdu hoooodně jsem mazala.
Hlavně v mých prvních měsících to bylo dost namáhavé.
Je docela zvláštní, že jsem začala docela autorsky, ale po dvou měsících se to nějak zvrtlo a od listopadu 2008 do února 2OO9 to byl fakt strašný, a potom jsem se zase pomalounku, ale jistě přeorientovávala na vlastní články.
Občas bylo vážně zajímavé pozorovat, co jsem sem dávala =D

Mezi ty změny viditelné na pohled, patří například přidání dvou rubrik, které jsem měla v plánu založit už nějakou dobu, ale až teď jsem se k tomu dokopala a pokusím se je v dohledné době zaplnit nějakými články.
Taky jsem na konci stránky zavedla takový "rychlo deník" abych pak při sepisování článku nemusela přemýšlet nad tím, co se sakra dělo v úterý...?

Mám pocit, že někteří lidé, pokud jsou nespokojeni se svým blogem lépe řečeno s jeho obsahem, většinou si s nějakým promazáváním a vylepšováním nelámají hlavu a jednoduše si založí nový blog (samozřejmě, že je něco jiného, když to dotyčný udělá z osobních důvodů).
Nevím, mě se do něčeho takového nikdy nechtělo, příjde mi, že bych si tu měla nechat i ty články se, kterými nejsem úplně spokojená (pokud to tedy nejsou opravdu krávoviny, které najdete na každém blogu), protože když si je pak zpětně čtu, můžu vidět jak jsem v blogování za celou tu dobu pokročila (občas z toho člověk dostane neuvěřitelné záchvaty smíchu =D)

Ehm... no nic, tak já zase mizím a jdu se pokusit naučit ty ošklivé deriváty uhlovodíků (může mi někdo vysvětlit k čemu mi to jednou v životě bude?).

Vaše Telenta


V polévce miso

19. února 2010 v 21:39 | Telenta |  Moje (pa)výtvory
To jsem zase jednou neměla co dělat a tak jsem si začala čmárat.
Hele, ono se to rýmuje =D
Sakra tohle taky!
No, jo, když o to nestojím, tak se mi to jde.
Jak typické.

Tohle jsem kreslila podle obalu knihy V polévce miso, ale trochu jsem to upravila k obrazu svému.
Jen tam po naskenování není pořádně vidět její levá ruka, ale vy máte určitě velkou fantazii, tak si ji tam budete muset domyslet =D


Moji nebozí rostlinní přátelé

16. února 2010 v 15:32 | Telenta |  Můj důvěrníček
Tuhle neděli se u Tammy rozjela zajímavá diskuze na téma neúmyslné vraždění našich rostlinných přátel.
Na článek se můžete podívat tady.

Vzhledem k tomu, že u mě jediné, co je schopné přežít jsou kaktusy (taky jsou za to patřičně rozmazlovány a oceňovány =D), rozhodla jsem se je vám představit.

Dark Sanctuary-Les Memoires Blesses

14. února 2010 v 14:10 | Telenta |  -skladiště-
Asi jsem se zamilovala!
A to konkrétně do téhle písničky. Většinou mě písničky, ve kterých se vůbec nezpívá moc neberou, ale ne druhou stranu mám těch několik vyvolených, které mám zase až trochu moc ráda a většinou mi na nich vzniká silná závislost.

Tuhle jsem objevila včera večer a zamilovala jsem se do ní na první...ehm, poslech.
Je to strašně smutné a zároveň nádherné, je to prostě...*došly jí slova*

Tak si zapněte repráky nebo sluchátka, nastražte uši a poslouchejte.

Dark Sanctuary-Les Memoires Blesses
Ehm... Něco jako mišmaš?

10. února 2010 v 16:51 | Telenta |  Moje (pa)výtvory
Tak jsem zase fotila, ale tentokrát je to takový mišmaš, protože ne všechno, co jsem vyfotila bylo použitelné =D

Miska s mušlemi a hvězdicí, kterou mám na stole (och, jak poetický název =D)

Hrad Kokořín

7. února 2010 v 16:49 | Telenta |  zajímavosti
Nevěřte školním výletům!
Je to jen mé skromné varovaní protože nikdy nevíte, kam vás jsou schopni vaši učitelé zavést.

Vezměte si například můj školní výlet v primě. Jeli jsme tenkrát na hrad Kokořín. Naprosto v pořádku, říkáte si určitě, jenže když jsem si pak o něm zjišťovala nějaké informace, zůstala jsem sedět s otevřenou pusou.

Ehm… Aspoň, že jsme tam byli za světla.

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz