Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Březen 2010

Bulbus oculi, choroidea

30. března 2010 v 18:09 | Telenta |  Moje (pa)výtvory
Včera večer mě chytla nějaká psychopatická nálada a dostala jsem strašnou chuť nekreslit oko...
Jenže, velmi brzy jsem zjistila, že vlastně nevím, jak takové oko vůbec vypadá, takže jsem vytáhla rodičům z knihovny Atlas anatomie člověka III. a začala jsem za písničky Zombice od Landy, kreslit toto:
oko
Bulbus oculi, choroidea
Koule oční, cévnatka
(Část bělimy a rohovky proříznuta a odklopena)

Musím říct, že ten latinský název koule oční mě fakt pobavil. Bulbus oculi. Muhahahaha!!!
Ty popisky tam původně nebyly, ale když jsem to dokreslila, tak mi to připadalo nějak nedokončené, takže pokud ovládáte latinu, můžete si i počíst. Hlavně doufám, že jsem všechny ty názvy opsala správně=)

Ne, vážně jsem v pořádku...

Chování mých vrstevníků a i některých mladších jedinců

27. března 2010 v 20:46 | Telenta |  Moje názory
Bylo jen otázkou času, kdy na tohle téma dojde.
Chování některých mých vrstevníku.
Dohnala mě k tomu jedna moje kamarádka, která nedávno dostala od rodičů povolení, chodit na takovou diskotéku v našem městě, kam by mě nedotáhli ani párem koní (už jen z té hudby se dělá na zvracení, ale to je věc názoru) a neustále (nejenom) mě zahlcuje nějakými kecy o tom, jak tam potkala "úúúžasnýho kluka a ten byl tak úúúplně sladkej a dávali si spolu tak úúúžasný pití a měla bych vidět jak úúúchvatně tančil". Prostě láska jak hrom.

Ranní vstávání

24. března 2010 v 17:18 | Telenta |  Slohovky
Tak opět přidávám jednu moji domácí slohovku, přesnějí řečeno úvahu o ranním vstávání, jelikož to je opravdu můj velký problém.


I já mám neuvěřitelný problém s jednou z nejneoblíbenějších činností téměř všech lidí, hlavně pak mých vrstevníků, a to s ranním vstáváním. Zejména strašlivé je, když se potom mám dostavit do školy, kde se první dvě hodiny snažím po tomto náročném činu udržet otevřené oči a odolat touze ustlat si na učebnici.

Co všechno dokáže jabko...

20. března 2010 v 14:18 | Telenta |  Moje (pa)výtvory
Já si prostě nedám pokoj=D

Když se dneska ráno rodiče s bratrem vypravili na honbu za bráchovými botami a kalhoty do Ústí a já jsem opět osiřela, chvilku jsem si četla a jak tak čtu dostanu hroznou chuť na jabko. Což o to jabko je dobrý, ale jen pokud na něj nejste alergičtí, nicméně jsem si ho stejně dala a dokonce se mi podařilo nevylámat si zámečky od rovnátek, když jsem ho jedla. Ale držka mě pálila jak čert, a abych to ještě vylepšila, zcela nevědomky jsem si promnula oko prstem, který byl celý od jeblečné šťávy, takže jsem do pár sekund vypadala jako angorák. Když jsem si oko řádně vypláchla potřebovala jsem se nějak uklidnit, takže vznikly následující fotky, které nejčastěji pocházejí z našeho parapetu.

DSCN0146

Emilie Autumn

20. března 2010 v 9:57 | Telenta |  Moje (pa)výtvory
Včera večer před spaním jsem se nudila a tak opět došlo k nejhoršímu a rozhodla jsem se, že nakreslím někoho skutečného a známého.

Ehm, tohle by měla být Emilie Autumn (zdůrazňuji to měla být ). Hodně jsem si ty obrázky zjednodušovala, protože kdybych se na tom druhém obrázku vykreslovala s jejími šaty asi bych nešla spát ještě teď.
Každopádně jsem tím splnila hlavní účel a to: zabila nudu, a navíc mi vlezla jedna její písnička do hlavy a nemůžu se jí zbavit...konkrétně Marry me, kterou jsem si při tom pouštěla pořád dokola, i když jsem už předem tušila, jaký katastrofický účinek to bude mít.


But, oh, what beautiful things I'll wear
What beautiful dresses and hair...

Ach, jo.

emily
emily2
Kreslit lidi z profilu mi vždycky dělalo problémy...

Behind the mask

19. března 2010 v 19:55 | Telenta |  Moje (pa)výtvory
Tohle jsem stvořila dneska odpoledne, když jsem se koukala na Dr. Hause=)
Není to nic moc (hlavně ty masky mají takový...neuvěřitelně tupý výraz), ale na to, že jsem většinu času při kreslení čučela na obrazovku a ne na papír, tak jsem s tím celkem spokojená=D
mask

Trilogie Elenium

13. března 2010 v 22:16 | Telenta |  Knihy

Trilogie Elenium

Knížky v tomhle obalu už asi nikde nenajdete, protože asi před dvěma (?) roky se vydaly znovu s jiným přebalem, ale i přes to sem dávám ty starší, které mám doma, protože... Prostě mi je to nějak bližší.
Ehm, já vím, zní to asi šíleně, ale je to tak =D

Kafka na pobřeží

11. března 2010 v 21:57 | Telenta |  Knihy

Kafka na pobřeží

Originální název: Umibe no Kafuka
Autor: Haruki Murakami
Počet stran: 560

Obsah: Předem upozorňuji, že pokud hledáte jen něco oddechového, tak tohle pro vás rozhodně není, protože u téhle knihy jsem si mozek namáhala snad ještě víc, než při hodinách fyziky (a to je co říct) a kniha v podstatě ani nemá žádný konec. Neustále se vynořují další a další záhady, ale žádná není úplně vyřešena a vše závisí, jen na čtenářově fantazii.
Příběh se odehrává v Japonsku 21. století, převážně v Tokiu a Takamacu.
Kniha vypráví o dvou naprosto odlišných lidech, kteří se nikdy osobně nepotkají, ale zároveň jsou jejich příběhy propleteny.

Andílek

11. března 2010 v 19:31 | Telenta |  Moje (pa)výtvory
Tohle jsem malovala rodičům k minulým Vánocům a říkala jsem si, že bych to sem taky mohla dá.
Je to na A1 a co si pamatuji, tak jsem si při malování pouštěla pořád dokola Příběh žraloka (že by to proto bylo tak modrý?).

Mno, není to žádné veledílo, ale úplná katastrofa to doufám taky není =)
Nějak se mi to nevešlo celé do záběru, tak tam kousek chybí =D

Já chtěl bych být ten nejlepší, jak nikdo přede mnou...

10. března 2010 v 15:57 | Telenta |  Moje názory

Já chtěl bych být ten nejlepší, jak nikdo přede mnou...

Tak tuhle písničku zná snad každý můj vrstevník. Přiznejme si, že Pokémoni jsou prostě legenda a mimo jiné to bylo i první anime, které jsem kdy viděla.
Jako mála jsem je naprosto milovala a byla jsem schopná kvůli nim vstávat o víkendu v půl sedmý, jen abych viděla, jak to bude dál s Ashem, Misty a Brockem. Hm, teď bych se asi z postele tak brzo dobrovolně nevyhrabala.
Vážně jsem na tom byla pomalu závislá. Sbírala jsem obrázky pokémonů, kde se jen dalo, samolepky, s bratrancem jsem hrála kartičky (teď už si vůbec nevzpomínám, o co tam vlastně šlo =D), měla jsem knížky o Pekémonech a vše dovršoval můj plyšák Pikachu, kterého mám dodneška.

Kniha tisíckrát jinak

6. března 2010 v 11:53 | Telenta |  Moje (pa)výtvory
To se mi zase včera večer nechtělo spát a dostal se mi pod ruku foťák.
No, jak to dopadlo můžete posoudit sami.
Hned k první fotce se pojí historka, jak jsem hledala brýle a asi po pěti minutách jsem zjistila, že je mám na nose.

Žblept, aneb proč musí mít každý článek název?

5. března 2010 v 16:21 | Telenta |  Můj důvěrníček
Hm.
Tak nakonec se žádná oprava oprava nekonala, protože jsme zjistili, že kdybych jim ho dala do servisu, museli by mi zresetovat celý počítač (což by bylo opravdu velmi, ale velmi nemilé) a taky se máma během toho bavila s nějakým ajťákem (vůbec netuším, kde se k němu dostala...), který říkal, že to pravděpodobně bude jen zaprášené, a že se na to kdyžtak podivá.
Dosud nevím kdy.
Takže můj noťásek nadále trůní na mé improvizaci podložky, kterou je knížka od E. A. Poea Havran a jiné básně.
Má holt ideální rozměry...

Taky nám konečně začaly jarňáky, takže je víc než pravděpodobné, že se tu budu vykytovat častěji. I když... Mám tu ještě spoustu rozečtených knížek a chtěla bych si je konečně dočíst.
No, uvidíme.

Provázej vás síla =D
Vaše Telenta

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz