Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Listopad 2010

Elizabeth

11. listopadu 2010 v 20:19 | Telenta |  malby a kresby
XIII. Století-Elizabeth

Ne, ne, tenhle obrázek nemá skutečně nic společného s Erzsébet Báthory, kromě té písničky, kterou jsem při jeho kreslení poslouchala skoro pořád dokola, takže jsem tak nějak samovolně začala tu ženu na obrázku nazývat Elizabeth.
Osobně nechápu, jak jsem ji již minimálně dvakrát slyšela a až teď jsem si ji oblíbila a to ne zrovna v malé míře. Zkrátka do třetice všeho dobrého=)

A k samotnému obrázku, v reále jsem s ním celkem spokojená, ale ten foťák to opět tak neskutečným způsobem zmršil! Hlavně ty barvy...
No, ale i přesto, tady se můžete podívat:


Jak jsem se začala dívat na Umineko no Naku Koro ni

5. listopadu 2010 v 20:12 | Telenta |  malby a kresby
Nedávno jsem se konečně dokopala k tomu, abych se podívala na Umineko no Naku Koro ni a s potěšením musím konstatovat, že jsem se do něj na první zhlédnutí zamilovala.

Není tedy divu, když jsem se při mé poslední kreslící chvilce nechala inspirovat právě jím a ta holčička, která při tom vznikla, se nápadně podobá Marie.
Ani to nebyl záměr, ono se to stalo, tak nějak samo.
Když mně se ta její korunka a výraz tak strašně líbí, že jsem si prostě nemohla odpustit nenakreslit to...=D
Kromě toho, že se mi zamlouvá Maria s jejími psychopatickými záchvaty ďábelského smíchu a samozřejmě hlavní postavy Beatrice, je tu ještě jedna věc, která mi na tomhle anime učarovala a to-opening.
A pořád mi hraje v hlavě a pořád...(ani není divu, když si to neustále pouštím, i když vím, že tímhle způsobem se toho opravdu nezbavím).

Akiko Shikata-Katayoku no Tori
(Jen pro upřesnění, tohle je celá písnička, samotný opening je samozřejmě podstatně kratší.)

Jak jsem si tak včera vesele poslouchala, něco mě napadlo.
Možná to je jen můj subjektivní dojem, ale mám takový pocit, že minimálně v seriálech z Evropy a Ameriky se příliš o úvodní písničky nezajímají.
Když si projdu položky v mém iPodu, najdu tady spoustu písniček z anime, ale počet těch z ostatních "normálních" seriálů se nachází na bodě zero.

Ehm, ono to bude možná tím, že se na tyhle seriály příliš nedívám, takže vždycky když se někdo začne bavit o pořadech typu The Big Bang Theory, How I Met Your Mother či jen Přátelé, většinou se na něj přiblble usmívám a zírám při tom do zdi za ním, popřípadě na něco jiného, co je po ruce a nehýbe se to. Z každého jsem viděla průměrně tak dva díly a to většinou ještě "nedopatřením" (čti: když se na to díval někdo jiný a já jsem se náhodou nacházela ve stejné místnosti) a nikdy jsem necítila nějakou nutkavou potřebu vidět další. A upřímně, žíly mi to příliš netrhá...
Ano, nestyďte se a ukamenujte mě za to! Tedy ono se to přes internet dělá asi docela špatně. Tak aspoň vás několik, co mě znáte osobně=D


Ale zpět k tématu. Vezměte si třeba takové Blood +, Jigoku Shoujo, Rozen Maiden, Devil May Cry, Higurashi no Naku Koro ni, Elfen Lied, Nana nebo i jen ten Naruto a pak to s nimi porovnejte.
No dobře, to by mohlo jako příklad stačit. Stejně jsem sem toho zase narvala víc, než jsem původně měla v plánu, i když pokud bych tady měla vypisovat úplně všechno, tak tu budu ještě dlouho. Nicméně každá z těch písniček mé své čestné místo v paměti mého iPodu a téměř všechny mě v určitý čas doslova nutily, abych si je bezmyšlenkovitě pobroukávala.
Uznávám, že pokud vám japonština zní, stejně jako mé mámě, jako kvičení (pokud cituji špatně neváhej a oprav mě=D), tak vás to příliš neosloví, ale dá se na to docela rychle zvyknout...

Hm, začínám se do toho nějak zamotávat, radši vysublimuji (upřímně doufám, že jste v tomto chaosu postřehli aspoň tu hlavní myšlenku=D).

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz