Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Duben 2012

Čekání na prince

22. dubna 2012 v 17:11 | Telenta |  malby a kresby
Vzhledem k dnešnímu dopolednímu a zčásti odpolednímu nemámnicnapráci, jsem se rozhodla, že bych možná mohla něco udělat s tím obrázkem pro Temnářku, který si u mě nedávno vyžádala.
Abych pravdu řekla, už dřív jsem uvažovala o tom, že bych nakreslila něco nebo někoho z Podmoří, ale nějak jsem k tomu pořád neměla odvahu, až tohle mě nakoplo a řekla jsem si, že za zkoušku nic nedám.

Tak jsem to tedy zkusila...

Ehm...nevypadá to úplně přesně tak, jak jsem zamýšlela, ale na první pokus to ještě ujde. Zvlášť ten střih šatů se tam nějak objevil, ani si nejsem jistá jak =D
Tááákže, jako pokusného králíka mého umu jsem si vybrala Kerdeu, jednak proto, že je drobná (a vzhledem k mé výšce nevýšce je každý malý hrdina vítán), má rusé vlasy, a pak taky, že jsem si nevšimla, že by u čtenářů byla nějak příliš oblíbená a nemůžu si pomoct, ale soucítím s ní.
Možná budu experimentovat dál.

Tak, jsem připravena na ukamenování =DČekání na price (Femoriana?) přijíždějícím na bílém koni (iridovi?).
A můžou být iridi vůbec bílí?

I s věnováním a krysou, jak jsem slíbila .

Výsledky analýzy - Krištof Kintera

20. dubna 2012 v 22:02 | Telenta |  Můj důvěrníček
Již během velikonočních prázdnin jsem se konečně dostal do Prahy na výstavu Krištofa Kintery - Výsledky analýzy v Městské knihovně.
A nutno říct, že toho nelituji

Vzhledem k tomu, že jsem v Městské knihovně nikdy dřív nebyla, bylo zapotřebí zjistit si trasu a doufat, že náš orientační nesmysl tentokrát necháme doma.
Trefili jsme hned na první pokus (johó!). Ačkoliv menší obtíže se přeci jen vyskytly. Jako například: Vážně se tam leze těmahle malýma dveřma? Vážně je možný, že tu je tolik schodů? a nakonec Sakra! To vypadá jako sámoška, určitě tu jsme špatně! A špatně to nebylo, pokladna v podobě sámošky byla součástí výstavy...
Kromě zakoupených lístků jsme dostali do ruky a A3 plánek knihovny s popisky všech vystavovaných objektů (nejvíce mě dostal patrně název: Lehni si a sviť).

Již z tohoto zážitku byste mohli začít tušit, že to nebude nudná výstava plná krajinek a zátiší.
Jednak zde bylo vše dovoleno, focení, prohlížení si objektů z minimální vzdálenosti a dokonce se na ně mohlo i sáhnout. V galeriích něco naprosto nevídaného.A potom, většina objektů byla nějak světelně nebo zvukově doprovázena, a když jsem se důvěřive nahnula nad Mluviče (viz níže), abych si ho lépe prohlédla, a on na mě vážně promluvil, málem jsem v úleku prorazila uměle přidanou stěnu, za kterou byl schovaný.

Nevyfotila jsem všechno a rozhodně to není v žádné úžasné kvalitě, ale myslím, že tady to ani není potřeba.
A navíc, kdybyste se snad rozhodli, že se ještě půjdete podívat (čas máte do 13. května), tak vám přece nebudu ukazovat všechno ^^.

My light is your light

Křídla

17. dubna 2012 v 22:03 | Telenta |  malby a kresby
Po velice dlouhé době se konečně objevil den, kdy nemusím doma dělat něco do školy.
Je to až znepokojivě podezřelé...ale nestěžuji si.
Tak jsem ho kromě čtení, zírání do zdi a občasného povzdechu, že jsem "tak mooooc ospalá" využila také k opětovnému zhlédnutí hodinového filmu Microcosmos. Pokud jste ho ještě neviděli, a nevadí vám členovci, mohu jen doporučit.
A jak jsem se tak v poklidu dívala...prásk! A měla jsem v hlavě obrázek. Nemeškala jsem a přenesla jsem ho i na papír.
Ehm, není to žádné veledílo, jen poměrně rychlá práce s tuší ^^Ochlazování?

6. dubna 2012 v 21:26 | Telenta |  fotografie

Nějak se nám ty prázdniny až podezřele rychle krátí...a to si ještě počasí dovoluje nebýt nádherné a teplé.
Ne, můj organismus není ani v nejmenším připravený na zimu. Kromě toho mám již uložené zimní boty, takže bych nějaké ochlazování prostě zakázala.


Emilka a bublifuk ve vlasech

6. dubna 2012 v 10:42 | Telenta |  malby a kresby
No, já vím, není to nic moc.
Ale na svou obhajobu můžu říct, že to ani nic moc být nemělo.
Kreslila jsem to včera někdy kolem půlnoci s tím, že jsem byla líná pořád překlikávat zpátky na obrázek, podle kterého jsem to dělala, takže je to částečně po paměti (a jde to na tom vidět ^^).
Bylo to spíš jen tak na to abych se zase rozkreslila, protože v poslední době jsem, když už něco, tak malovala, a kreslila jsem si maximálně do sešitů ve škole. V tomhle směru jsem s tím poměrně spokojená ^^
(Vnímavější možná poznali, že se má jednat o Emilii Autumn, ale tak vzhledem k tomu, jak jsem i rysy obličeje nechávala spíš na mojí fantazii...ehm.) Nemluvě o tom, že ten skener to opět zeslonil natolik, že to vypadá ještě hůř než v reálu. Když se ten obrázek zvětší na plnou velikost, přestane to aspoň vypadat tak hrozně ušmudlaně.


Včera jsme s holkama opět uskutečnily jeden z našich sabatů (teda jako čarodějnice jsem tak vypadala tak maximálně já...zrovna tuhle jsem přemýšlela o tom, co by se stalo, kdybych vyházela všechno mé černé oblečení a došla jsem k závěru, že bych neměla co na sebe, ale to odbočuji), takže jsem si kromě těch mňamózních těstovin vychutnala i další porci kvokání, návštěvu hračkárny (kde jsem objevila naprosto úžasnou létací sovu a kamarádka mi slíbila, že mi k mým blížícím se osmnáctinám zakoupí deštník s včelími medvídky) a menší části obsahu bublikfuku v mých vlasech.

Detaily

2. dubna 2012 v 16:59 | Telenta |  fotografie

Detaily. Poměrně výstižná písnička k následujícím fotkám. Kromě toho je také nesmírně nakažlivá. Jak si na ni vzpomenu nebo ji zaslechnu, po zbytek dne si nebroukám nic jiného.

Vlastně se ani nic tak moc zajímavého a převratného neděje.
Jen mě štve, že už je zase hnusně. Samozřejmě. Uzdravila jsem se, tak co by bylo hezky?


© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz