Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

~ Day 02: Neoblíbená kniha

26. června 2012 v 21:14 | Telenta |  30 Day Book Challenge
Doteky záhrobí
Ellen Datlowová

Duchové jsou všude kolem nás. Duše zemřelých přicházející z druhého břehu jsou od nepaměti součástí našich mýtů a náboženství. K
nejsilnějším a nejpůsobivějším představám lidské fantazie patří přízraky a zjevení z onoho světa zastřeného závojem smrti.
Ellen Datlowová nám předkládá výbor dosud nevydaných, původních duchařských příběhů, při nichž čtenáře bude příjemně mrazit strachem.

Požádala své oblíbené spisovatele, aby se zaměřili na příběhy vyvolávající hrůzu nebo nervozitu, které přimějí čtenáře nechat svítit lampičku, až půjdou spát. Spisovatelé, kteří vyhověli jejímu přání, představují hvězdnou skupinu vynikajících vypravěčů, osvědčených mistrů slova: Ramsey Campbell, Jeffrey Ford, Charles L. Grant, Glen Hirshberg, Kathe Kojaová, Tanith Leeová, Kelly Linková, Sharyn McCrumbová, Joyce Carol Oatesová, Lucius Shephard a Gahan Wilson. Strašidelně skvělí spisovatelé. Každý z nich napsal unikátní povídku naprosto odlišnou od všeho, co už bylo napsáno. A všichni vespolek vyvolali tak temná kouzla, že zcela jistě vzbudí děs nebo přinejmenším neklid i v těch nejotrlejších čtenářích.


Nebyla jsem si tak zcela jistá, co se myslí tím "neoblíbená kniha", a tak abych sem necpala nějaké slaďáky od Lenky Lanczové, rozhodla jsem se podělit se s vámi o knihu, které mě vysloveně zklamala.
Zhruba před třemi roky jsem si o letních prázdninách zakoupila sbírku hororových povídek Doteky záhrobí. Bohužel však zůstalo jen u těch doteků a ze slibovaných příběhů, ze kterých vás bude mrazit, se nic nekonalo a většinu času, co jsem se téměř nutila to číst, jsem prozívala.
Beze studu se přiznám, že jsem tuto knihu dočetla jen do poloviny a dál už jsem prostě nemohla. Téměř nic, kromě otáčení stránek, kdy že již bude té povídce konec, si z toho nepamatuji.
Možná že ty povídky (alespoň ne všechny) nebyly úplně hrozné, ale nějak jsem se tam nedočkala toho děsu a strachu, který tak přehnaně slibovali v anotaci a tudíž hodně, ale HODNĚ zklamali moje očekávání.

Jinak, nesmírně trpící knížkou byl také Stařec a moře, ale vzhledem k tomu, že jsem tu o něm již psala, nechtěla jsem se k němu nijak zvlášť vracet ^^
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Hanyuu Hanyuu | Web | 26. června 2012 v 21:30 | Reagovat

A to to na první pohled ani nevypadá tak špatně... Aspoň vím, co nemám kupovat, takovéhle knihy totiž nikdy nemůžu v knihkupectví nechat, pokud je tam vidím... Což mi připomíná, že jsem si kdysi koupila zvířecí duchařské historky, které slibovaly mrazení a zároveň dojemné příběhy, které mi až naženou slzy do očí, ale ani jedno se nekonalo... :D

2 ichii. ichii. | Web | 26. června 2012 v 21:53 | Reagovat

Už jen podle toho popisu se ta knížka tváří jako totální hovadina. No nevadí, pokud někdy budu mít potřebu číst něco jinýho než Kinga a Tolkiena, půjčím si to v knihovně. Abych si pak zase něco nekoupila a ono to neleželo tři roky v knihovničce doma na zdi, než se na to dostane čas a nálada (viz "Poslední akční hrdinka" od Volfa, což je mimochodem ve finále docela dobrá knížka)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz