Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Alkohol

21. října 2012 v 22:51 | Telenta |  Moje názory
Alkoholy - patřící mezi hydroxysloučeniny společně s fenoly, které se na rozdíl od nich vážou na aromatické jádro. Obsahující jednovaznou hydroxylovou skupinu -OH. Nejjednodušší alkohol - methanol.
Alkohol, neurotoxický jed, který bezesporu v posledních měsících zahýbal Českou republikou.

Ale o hrozbách methylalkoholu se tu teď nechci šířit, omílala bych stále dokola fakta, která všichni zajisté již dávno znáte z televize, rádia, novin, internetu a já nevím čeho všeho ještě.
Radši bych se zabývala těmi médii.
Vážně jsem to jenom já nebo to neustálé papouškování stále stejných informací vadilo i někomu jinému?
Mám smůlu, že rodiče se dívají zrovna na televizní zpravodajství na Nově a já v tu dobu obvykle večeřím (ne že by k nim ostatní kanály měly až tak daleko, jen nevyužívají tolik tklivých tónů houslí) a den co den, minimálně po dobu jednoho měsíce byla první zprávou dne alespoň desetiminutová reportáž o methanolu.

Ano, uznávám, že to byl a stále je obrovský skandál, zemřelo třicet lidí, lidé byli varováni... ano, chápu, ale všeho s mírou, prosím pěkně. Když během jedné jediné reportáže slyším již popáté, že methanol je opravdu nebezpečný, kdybych to snad během té poslední minuty zapomněla, a ve výsledku se nic jiného, než to "že methanol je nebezpečný, dávejte si pozor" vlastně nedozvím, otevírá se mi v kpase kudla. A to i v případě, že zrovna žádné kapsy nemám. Pokud hrají v pozadí výše zmiňované housle, vrhám se na obrazovku a kudlu zabodávám.

A tak si říkám, vážně nemají ve zprávách o čem mluvit? Vaří z vody? Dělají to schválně? Nebo jsme na tom opravdu až tak špatně a jsme natolik zarytý národ alkoholiků, že to potřebujeme slyšet aspoň stokrát, abychom nechali tu lahev na pokoji? No, někteří si stejně zřejmě nepomůžou.

A co vy a váš názor?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 22. října 2012 v 10:00 | Reagovat

Spíš tak nějak už asi nova předpokládá, že se na ní moc inteligentních lidí nedívá a tak jim musí stále říkat, co mají dělat.

2 Telenta Telenta | Web | 22. října 2012 v 14:45 | Reagovat

[1]: Jo, to je taky možnost...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz