Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Whaler

9. května 2013 v 22:38 | Telenta |  malby a kresby
Taky si tak někdy pohodlně hledíte do blba nebo usínáte a najednou vám do hlavy vleze myšlenka na to, že jednoho dne umřete? A pak se tím musíte zaobírat a otáčet to ze všech stran aniž byste došli k nějakému závěru?
Mně se to stává v poslední době docela dost často, nicméně nedá se říct, že bych z toho byla nějak psychicky zdeptaná.
Ležím a přemýšlím, jestli si na mě ještě někdo padesát let po mojí smrti vzpomene. Pokud neudělám díru do světa s nějakým převratným objevem nebo přínosem pro lidstvo, tak možná nějaká případná pravnoučata nebo něco na ten způsob...
Potom se dostanu k otázce, jestli tohle všechno má vůbec cenu. Jestli má smysl se s někým hádat, hroutit se z toho, že se mi něco nepovedlo a učit se tu spoustu věcí, které v životě nevyužiju a do roka na ně zapomenu. Nebylo by lepší ten čas využít nějak propěšněji? Koho bude za v příštím století zajímat, jakou jsem měla znáku z fyziky? Upřímně, koho to bude zajímat za dva roky? Nebylo by lepší, kdybych měla pocit, že jsem svůj život úplně nepromrhala něčím takovým?
A pak přijde na řadu uvažování, co vlastně po té smrti je. Přejdu do nějakého zaslouženého "království nebeského", či se reinkarnuju, a nebo na nás čeká jen prázdnota? Osobně by se mi asi nejvíc zamlouvala reinkarnace, v každém ze svých životů se něco naučit nebo se o to alespoň pokusit a postoupit o něco dál. Připadá mi to takové...smysluplné.

Ale zpět k přízemnějšímu tématu. Zítra píšeme test z fyziky, tak jsem se pro jistotu začala učit už včera. A toto je výsledkem:


Pravda není to zrovna to nejlepší, co jsem kdy udělala, bylo to děláno spíš z důvodu zachování mého psychického zdraví smíchaného s momentální obsesí Dishonored, neboť Lorentzova síla skutečně není mé hobby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Enitas Enitas | Web | 10. května 2013 v 6:57 | Reagovat

No, ono vlastně nemá smysl tak nějak nic. Možná jen právě teď, v tuto chvíli. Ale stresujem se kvůli tolika blbostem, načež stejně umřem a bude to úplně jedno. Ale docela by mě zajímalo, co je po smrti..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz