Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Červen 2013

Benátky

23. června 2013 v 21:34 | Telenta |  malby a kresby
To jsem v sobotu dostala chuť na něco... no, benátského.
Tak jsem vytáhla papír a další hodinu jsem se rozčilovala, že nemůžu najít moje nerozbité perko a díky tomu jsem ve finále začala až dnes.

Je to focené.
A opět s tím přišly problémy, jako že barvy se nepodobají skutečným barvám a nic tam není zřetelné, takže jsem si s tím musela trochu pohrát, aby bylo aspoň vidět, co tam je. Pořád to není jako v reálu. Nejvíc mě mrzí, ta ozdoba na šatech, která tady působí vážně jako pěst na oko, zatímco naživo to tak vůbec není.
Ale tak, nemůžu chtít všechno, že...

Dokonce jsem vyhrabala ve složkách starší fotky z Benátek.Letní den

22. června 2013 v 10:13 | Telenta |  Můj důvěrníček
Chodidla mě pálí a nesnesitelně bolí. Po čele mi stékají lepivé čůrky potu. Přemáhám touhu mrsknout sandály někam do křoví u cesty, posadit se do stínu a trucovat a vytrvale šlapu dál. Je až téměř neuvěřitelné, jaká muka dokážou způsobit nohy plné puchýřů a odřeninek - neklamné znamení toho, že nastalo léto.

Kocour leží mrtvolně ve stínu před vchodovýma dveřma. A dlaždice v chodbě našeho domu tak příjemně chladí.

Displej mého mobilního telefonu se opět rozzářil nachovou červení. Srdce jako by se mi na okamžik zastavilo a pak se naráz rozběhlo dvojnásobnou rychlostí. Cítila jsem, jak mě strach tlačí v krku.
To přece nemůže být pravda. Přece jsem ho zničila! Nicméně teď tam byl a s neochvějnou samozřejmostí ležel na dně mé kabelky.
Věděla jsem, že se tomu nevyhnu a pomalu jsem ho vytáhla ven. Už předem jsem věděla, co uvidím.
A on tam opravdu byl.
Snědý muž s turbanem na hlavě, na tváři zlověstný úsměv. Chtěl si znovu zahrát. A já jsem věděla, že tentokrát to může být naposledy, že se možná již za pár minut přidám k těm bezduchým loutkám, co se s prázdýma očima procházejí po městě a čekají na příkazy svého pána.
Nasucho jsem polkla a rozechvělým ukazováčkem jsem zmáčkla PLAY.

Sakra. To byl zase sen!
Čím vyšší teplotu mám já nebo okolí, tím je to horší. Tričko mám úplně propocené.
Ale vážně, komu se běžně zdá o viru, který chce ovládnout celé lidstvo a šíří se prostřednictvím mobilních telefonů a záleží jen na vás, jak moc jste odolní, abyste se při hře nepřeklikli na nesprávnou odpověď nebo se po čase prostě jen nevzdali a nepoddali se tomu?
Občas mě jen trochu mrzí, že to nezažiju až do konce a nevím, zda tomu zloduchovi nakopu prdel nebo ji on nakope mně.


Pak ležím na posteli, větrák v pohotovostním režimu a listuji Noční směnou, popřípadě se dívám na Shiki nebo Hannibala, či si něco zahraju, pokud nejsem v náladě, že bych prohodila počítač oknem. A jsem ráda, že známky jsou uzavřené, snad jen s jednou dvojkou z fyziky, a FCE mám definitivně za sebou. Teď jen čekat na výsledky a doufat, že tam nebudu muset znovu.
A nechce se mi nic dělat.

Díkybohu, že dnes už je chladněji a nemám potřebu jen chcíple ležet jako předešlé dny.

Ruce

16. června 2013 v 20:39 | Telenta |  malby a kresby
Po delší době jsem opět ukořistila další svůj obraz z výtvarky a odnesla jsem si ho domů.
Už je přes rok starý, nicméně k němu mám stále silný citový vztah.


Sisinka

11. června 2013 v 15:00 | Telenta |  fotografie
Kvůli povodním jsme u nás na několik dní měli kromě dalších lidí nastěhovanou i další kočku jménem Sissi. Nechápu, jak někdo může takhle pojmenovat kočku, tudíž pro mě osobně to byla Sisinka pouze s jedním S. Jako ty bonbóny.
Bohužel se zrovna nesnesla s naším kocourem, takže náš vážený starý hrabě zřejmě usoudil, že s takovou důrou, co mu pořád syčí za zádama by se nemohl pořádně vyspat a trávil veškerý svůj čas venku.Vím, vím, moc teď nepíšu.
Konec školy, do toho ty FCE...
Ale v sobotu zakončím ústní částí FCE (doufejme, že úspěšně, ale na výsledky si zřejmě ještě počkám...) a ve škole by mi už taky měli dát pokoj, takže konečně budu mít víc času na knížky, psaní, tvoření, hraní a bloumání kolem.
Nesmírně se těším.

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz