Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Poníkorožec

22. září 2013 v 22:07 | Telenta |  fotografie
Je zajímavé, jak vždycky předtím než jdu spát, mě přepadává filozofická nálada. Tak jsem si zařídila zápisník, kam tyhle myšlenky ukládám a doufám, že to jednou k něčemu budu. Jako inspirace, jako připomenutí, cokoliv.
Občas mě trochu štve, že sem píšu převážně takové šplechty a v papírovém zápisníčku si smolím něco alespoň trochu hodnotnějšího. Na druhou stranu jsem za to ráda. Nejsou to klasické úvahy, spíš jen takový volný tok unavené usínající mysli a některé ty věci jsou až příliš osobní, příliš niterní, než abych je sem cpala všem na oči. Navíc psát si něco ručně na papír má daleko větší kouzlo, než texty nadatlované na počítači. Je to takové hmatatelnější, ačkoliv dobře vím, že i ty stránky napsané ve Wordu bych si mohla vytisknout. Písmo o lidech hodně prozradí, připadá mi tedy jako škoda, že v dnešní době tak rychle mizí. Zejména psací písmo, které pomalu ale jistě vymírá a je nahrazováno písmem tiskacím. Já vím, že se časy mění, že jsme dennodenně obklopováni právě tím tiskacím písmem a psací vidí možná tak ještě žáci ve školách, ale představa, že by moje děti poznámky napsané psacím písmem nedokázali přečíst je... hodně zvláštní.
Už tak mi bohatě stačilo, když jsem zjistila, v kolika zemích se už nepoužívá, že prý je nepraktické a těžší na naučení. Sama jsem se s tím setkala, když jsem byla v Anglii na jazykovém pobytu a lidi ze Španělska, se kterými jsem pracovala, nebyli schopní moje psací písmo celé rozluštit.
I tak bych sem ale čas od času ráda nějaký útržek z mého zápisníku dala.
Jinak v posledním článku jsem zcela zjevně málo klepala, ve středu jsem lehla do postele a má nemoc se vleče doteď, ačkoliv už jen formou občasného zasmrkání a zakašlání. Ne že by se mi nelíbilo pár dní se proválet v peřinách s čajem, ale to dohánění do školy, i když se jednalo jen o tři dny, se mi moc nezamlouvá, protože zrovna do nastávajícího týdne se nahromadila spousta věcí. Nejvíc na středu. Pochopitelně, když v úterý mám jít po velice, velice dlouhé době ke kadeřnici a večer do divadla, takže čas na učení je úplně minimální. Ale s tím divadlem ještě uvidím, nerada bych hercům kašlala do představení.
Zřejmě je to nějaké prokletí, vždycky na konci září, obvykle o víkendu, kdy se koná vinobraní, jsem nemocná. Vážně, každý rok. Ačkoliv je to možná pouze zásluhou měnícího se počasí než nějaké kletby...


A tak mi Hrb z vinobraní na objednávku donesl mého osobního poníkorožce!
Mám ho přivézaného na pelesti postele a po důkladném uvážení jsme se rozhodli dát mu jméno Desmond, aby ladil s pozadím. Jen nevím, co budu dělat až se vyfoukne, v noci mi spadne na hlavu a já dostanu infarkt...
Dnes přišel Hrb znovu a tentokrát s sebou přivedl dalšího živého člověka, se kterým společnými silami zdolali slaný závin a po necelých třech hodinách taky mě ve hře Dorn...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lauralex Lauralex | Web | 22. září 2013 v 23:30 | Reagovat

Taky si vedu jakési zápisníky a taky - dá se tomu tak říkat - deník. A je to super věc.
Na co jdeš do divadla?

2 Jana Š Jana Š | E-mail | Web | 5. července 2014 v 12:47 | Reagovat

V poslední době si také dělám zápisky. Nejvíc věcí mě napadá po ránu, když sedím v buse cestou do práce - skoro třičtvrtě hodiny. Takže si edělám zápisky co mě napadá - obvykle články na blog - ať už různé úvahy (o focení, tréninku či výchově psů), případně o zážitcích  z výletů, procházek či ze cvičáku.

Tiskace jsem začala psát na střední, protože jsem psala rychle a pak to po sobě nepřečetla.

Nicméně představa, že bych nedokázala číst psací písmo mi přijde nemyslitelná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz