Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Kouzelná knihovnička

26. února 2014 v 21:41 | Telenta |  Knihy
Ačkoliv tento Abbys(in, pardon, ale skloňovat tohle mi téměř přijde jako velezrada) projekt je už nějaký ten pátek starý, již delší dobu jsem se chystala ho uskutečnit. A protože mám prázdniny a výjimečně mám všechny svoje knihy u sebe, řekla jsem si, proč ne dneska.
Ve zkratce jde o to, že vyfotíte svou knihovnu a za rok se k focení vrátíte, abyste viděli, jaké v ní nastaly za tu dobu změny.

Pro mě jsou knihy téměř jako droga.
Znáte to, někdo nedokáže odolat botám nebo kabelkám, já knihám. Někdo si na zlepšení nálady koupí nový svetr, já knihu.
Občas by se dalo mluvit téměř o obsesi, o jakési nutkavé potřebě při návštěvě knihkupectví, odnést si alespoň jeden další výtisk, nehledě na to, že se mi na nočním stolku válí dvacet stále nepřečtených knih. A pak si rvát vlasy z hlavy, že už to nemám kam dávat a zoufale přerovnávat knihovnu, aby se tam nacpalo ještě něco.

Ale dost keců, jdeme na to.
Tohle je taková moje "hlavní knihovna", kde se kromě knih krčí taky dvd, které pravidelně cirkulují po celém domě, nějaké hry a v nejspodnější poličce můžete nalézt můj školní bordel.


Začněme odshora, kde se nachází encyklopedie, slovníky, mangy a zkrátka tak nějak všechno, co se do standardně vysokých poliček zkrátka nevejde.
Dovoluji si vás upozornit na poslední přírustek do této poličky - Sushi, aneb možná někdy opatlám celou kuchyni rýží. Zatím se mi nad ní jen sbíhají sliny.


Přeskočím část s dvd a vrhnu se na třetí polici, kde se po nedávných úpravách nachází Hobit, Pán Prstenů, Silmarillion, (zatím) kompletní Píseň ledu a ohně, Démonská trilogie, Metro 2033, Metro 2034 a Soumrak od Glukhovského, nahoře pak je Čaroděj Zeměmoří, komiksy Persepolis a Koralína a román Malevil, který jsem dostala k Vánocům.


O poličku níže mám uskladněné knihy od Kinga, miniaturní část Zeměplochy, Miévilla, Gaimana, Elenium, Tamuli a Snící od Eddigse, trilogii Stín od Sprunka a mezi nimi je například Alenka v Říši divů, Noční cirkus, Zoo City, Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, Noční směna nebo Lži Lockeho Lamory.


V nejnižší poličce, pokud nepočítáte tu s učebnicemi, mám knihy od Terezy Matouškové, Petry Neomillnerové, Jiřího W. Procházky, jednoho Kulhánka, Johana Theorina a část Zoly (Zabijáka mám ve druhé knihovničce), Milénium od Larssona, Malý velký, Emily the Strange a pár dalších.


Druhou knihovnu jsem již byla nucena uspořádat do dvou řad.


Myslím, že k Harry Potterovi a Eragonovi nemá smysl se nějak blíže vyjadřovat. Za významný zde považuji svůj "japonský koutek" s Haruki Murakamim, Rjú Murakamim, Hitomi Kenaherou a Keigem Higašinem. Dole pak povětšinou vedle spíše brakové fantasy mám svou sbírku klasiky. No, mám... Část jsem si koupila, o vlastnictví těch zbylých by se dalo spekulovat.


Mimochodem, konečně mám svou vlastní Kytici!


V druhé řadě se skrývají knihy, které už buď nečtu nebo zkrátka nešly nikam jinam narvat.
Nanynka a Málinka je moje srdcovka, kterou čtu skoro každý rok, ačkoliv je to kniha pro děti, je to jedna z mála, kterou bych nedala za žádnou cenu pryč.
Jacqueline Willsonová, četba mého dvanáctiletého já.
Řada nešťasných příhod, úžasná dětská série, kterou si nejspíš zase jednou přečtu. Škoda, že zfilmovali jen první tři díly...
Stmívání jsem objevila ještě předtím, než se kolem něj strhl takový boom a docela se mi to líbilo. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem už byla starší, nebo jestli jsem byla jen natolik znechucena tím šílenstvím, které okolo toho vypuklo, ale Rozbřesk jsem se nikdy nedonutila dočíst.


Letopisy Narnie, Mumínci, které si čtu, když je mi smutno, dole pak nejvíce místa zabírají Prokletí králové, Hunger Games a dovolím si vás ještě upozornit na obrázkovou knihu Simonův kocour, pokud jste neviděli na YouTube videa a máte rádi kočičky, tak vřele doporučuji zhlédnout.

Tak snad zase za rok.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Will-R Will-R | Web | 26. února 2014 v 23:09 | Reagovat

pekne HP a Narnia ♥ :-)  :-)

2 Kelly Kelly | Web | 27. února 2014 v 10:43 | Reagovat

Aw, aw, aw! To je ták nádherná sbírka! ♥

3 Ilma Ilma | Web | 28. února 2014 v 18:12 | Reagovat

DOKONALÉ!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz