Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Maturák

12. března 2014 v 20:05 | Telenta |  Můj důvěrníček
Přežila jsem náš maturák. A teď jsem nemocná.
Tedy tak nějak divně nemocná. Bolí mě v krku, pálí mě v nose, bolí mě hlava, teplota zvýšená jen úplně minimálně, ale hlavně se už zase v noci potím tak, že se musím několikrát převlékat a čekat až mi uschne postel, abych si vůbec mohla lehnout a nepřipadat si při tom, jako když si lehám do vany. Nejhorší na tom je, že čas, kdy se mi tohle nedobrovolné osvěžní stane, nejde nijak odhadnout, takže když si převléknu postel, vezmu si čisté pyžamo a umyju si vlasy, a ve dvě ráno se vzbudím úplně durch, nejsem z toho nijak zvlášť nadšená. Alespoň je mi už po několika zkušenostech jasné, že po zbytek noci nemá cenu brát si nové suché pyžamo, ale bohatě stačí staré tričko, které ráno stejně poletí do koše se špinavým prádlem. Netřeba snad dodávat, že se spánkem to není nic moc.
Říkám si, jestli se moje tělo zkrátka jen nebrání tomu všemu stresu vědomému i podvědomému, potože se prostě našlo nějak moc problémů během krátkého časového úseku. A tak mě jen brzdí a podkopává mi nohy, abych chvilku zůstala stát a zase nabrala dech.

Maturák byl překvapivě fajn. Částečně asi kvůli tomu, že jsem se naučila počítat s tím nejhorším možným scénářem a pak jsem ve většině případů pouze příjemně překvapena.
Nástup i půlnočko jsme nijak zvlášť nezvorali, pro šerpu jsem si došla bez zakopnutí a zvládla jsem i to převlíkání se, aniž bych si nějak zvlášť zničila účes (který se mi tedy nijak zvlášť nelíbil, ale mohlo to být i horší, že...). Dokonce ani ty kulisy v životní velikosti, nad kterými jsme se s kamarádkou vztekaly kolik hodin, nespadly a lidi nám je chválili. Ani jsme pak nemuseli řešit, kam s nimi, protože vyhodit je by mi bylo líto, vzali si je totiž dva naši spolužáci, že si aspoň na nějaký čas vyzdobí pokoj. Když se to tak vezme, je to vlastně moje první dílo, které má doma vystavené někdo jiný než já nebo rodina :D


Připadalo mi to ale strašně krátký. Ještě kratší, než maturáky ostatních tříd. Pomalu jsem se nestihla pořádně rozkoukat a už byly dvě ráno, ples končil a já jsem se ptala sama sebe, jestli tohle vážně bylo už všechno? Půl roku to zařizujete, rozhádáte se s polovinou třídy, nervy přestěhujete natrvalo do kýblu, zařizujete šaty, boty a pak prostě puf! A je to pryč.
Můžu se uklidňovat alespoň tím, že jsem si to užila, ačkoliv jsem ze začátku věštila pravý opak, protože hned po šerpování mi zmizely holky, Hrb se odporoučel bavit se se svými kamarády, zbytek kluků se taky někam rozprchnul a já jsem zůstala sama. Tak jsem si řekla, že aspoň chvilku budu korzovat po kulturáku, jestli nenajdu nějakou známou tvář, se kterou bych si chtěla povídat (a která by byla hlavně ochotná povídat si se mnou), a když ne, půjdu si sednout k rodičům. Naštěstí jsem objevila svého bývalého spolužáka ze základky, se kterým jsem se nebavila už... no, hodně dlouho, takže řeč nestála a zdálo se, že z mé společnosti a blábolů nemá nutkání spáchat na místě harakiri, jako někteří jiní.

A pokud máte zájem zhlédnout náš nástup, máte možnost se pokochat.
Půnočko, o kterém většina lidí tvrdila, že bylo ještě lepší než nástup, bohužel zatím nemám.


Z nějakých mně nevysvětlitelných důvodů nejde to video spouštět v článku, tak tady máte alespoň odkaz:

P.S: Povšimněte si, prosím, v pozadí silně profesionálních kulis :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kamila Kamila | 12. března 2014 v 20:46 | Reagovat

Tak spi ve vaně. :D Tohle noční převlékání znám a občas jsem vážně uvažovala nad tím že si půjdu lehnout do vany. Jinak pěknej nástup. :)

2 Zuza Zuza | Web | 12. března 2014 v 21:14 | Reagovat

Pěkný :) A tak vidíš, přežila jsi! A jak říkáš, i náš ples byl najednou nějak strašně krátkej :( A taky jsem z toho pak ochořela, i když to nebylo tak strašný jako u tebe

3 Teu Teu | Web | 13. března 2014 v 0:15 | Reagovat

Zajímavý článek :)
Taky teď bojuji s nachlazením, naštěstí nemám takové potíže, jako ty, žádné teploty, jen bolest v krku, kašel a od včerejška zalehlé ucho -_-
Ale můžu být ráda, že jsem na tom ještě poměrně líp, ale přeji brzké uzdravení a  gratuluji k úspěšnému Maturiťáku, mě to čeká příští rok a taky se strachuju, jak to dopadne, ale zase se těším, budu mít poprvé v životě na sobě opravdické šaty, takže snad seženu na mě ty nejhezčí, abych si aspoň ten den užila :)

4 Kai Kai | E-mail | Web | 13. března 2014 v 0:27 | Reagovat

Úžasný překvápko!! :D Tenhle rok jsem jich naživo viděla spousta a popravdě nejvíc oceňuji pouze ty, který nebyly ve stylu barevní vs černobílý - a že se to stalo celkem dost populární :/ :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz