Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Danny Elfman, Tim Burton a předčasný útěk z fyziky

5. dubna 2014 v 22:16 | Telenta |  Můj důvěrníček
Všichni jsou ochotní vám poradit do té doby, dokud souhlasíte s jejich názorem.
Všichni jsou ochotní vás vyslechnout, dokud jim nechcete něco říct.

Bohužel, jak se zdá, platí tohle všeobecně.

Už si ani nepamatuju, kdy jsem byla naposledy šťastná. Myslím po delší dobu. Asi před čtyřmi roky?
Možná by se dalo počítat i těch čtrnáct dní loni v létě, kdy jsem byla doma úplně sama.
Pořád doufám, že se to jednoho dne zlomí, že se stane něco zásadního, co mi obrátí život. Co mě někam postrčí. Začínám mít ale pocit, že se to čím dál tím víc podobá čekání na Godota.

Dobrá, tím jsem si splnila svou pravidelnou dávku povoleného pesimismu na článek a teď popojedeme kousek dál.

Dneska jsem zase vstávala v šest. V sobotu. V šest.
Ono mi to ani zas tak nevadí, pokud něco po probuzení dělám. Pokud se ovšem vzbudím kvůli tomu, abych jen seděla na zadku, mlčela a poslouchala, padá mi hlava už jen z té pouhé představy.
Mimochodem, opět byl na těch přípravných kurzech ten dement na fyziku, jehož výklad se sestává z toho, že někomu u tabule nadiktuje příklad, tak aby to někdo jiný náhodou neslyšel, a dotyčný píše natolik malým písmem, že bych to nepřečetla ani s dalekohledem. To vážně nemá cenu. Již podruhé jsme se tedy s kamarádkou sbalily a odešly o půl hodiny dřív. Myslím, že si můžeme blahopřát, že jsme tam vydržely aspoň tu hodinu. Na rozdíl od třetiny posluchárny, která se zvedla ve chvíli, kdy ho uviděla.
Navíc už jsem přijatá na několik škol, jak na medicínu, tak i na jednu stomatologii. Sice ne tam, kam bych chtěla nejvíc, ale...


Po našem předčasném úprku mi bylo nabízeno, abych se svezla s výše zmiňovanou kamarádkou a její mámou a babičkou zpátky domů, ale... Nevím, asi bych to nevydržela. Chtěla jsem být strašně moc aspoň na chvíli sama. Na to mi tyhle občasné výlety do Prahy vyhovovaly. Že jsem si mohla jen tak bloumat, prolézt si knihu (koupila jsem si jen poslední díl jedné trilogie, který jsem navíc již v autobuse začala číst!), případně nějaké jiné obchody (dobrá, taky jsem si zakoupila tričko se slonem... ale to už je kromě jízdenky vážně všechno).
A metro. Miluju metro. V Londýně jsem z něj tenkrát byla naprosto unešená. Tuším, že jsem se tu o tom již několikrát zmiňovala.
Čas od času zkrátka budu muset do Prahy jet alespoň kvůli tomu metru.

Doufejme, že nebude dotyčnému členu rodiny vadit, že jsem si od něj tu fotku tak trošku vypůjčila...

Asi jsem se ještě nezmiňovala, že jsem 25. března měla možnost vydat se do Obecního domu na koncert hudby Dannyho Elfmana z filmů Tima Burtona.
Pokud se dobře zadíváte, můžete je oba vidět na fotce výše.
K tomu koncertu nemám slov. Bylo to úžasný. (A Tim Burton seděl naproti nám.) (A Danny Elfman si i zazpíval.) (Ne, vůbec nepoužívám závorky.)
Nepatrně to kazí ta zmrvená písemka z chemie z chemické kinetiky, kterou jsme nikdy s nikým neprobírali, a beztak podle učitelky měla původně být zaměřená hlavně na rovnováhu, a kterou jsme psali druhý den. Jestli si to vytáhnu u maturity, tak budu smutná. I když, tam to snad nebude celé postavené jen na příkladech. A pořád radší tohle než ty metabolismy, které ještě stále nemáme probrané. Na to, že za tři týdny nám končí škola, je to docela zajímavý.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pajik Pajik | Web | 6. dubna 2014 v 9:40 | Reagovat

To musel být úžasný koncert :-) Chystám se na výstavu Tima Burtona, která je myslím až do srpna v Praze, hrozně se tam těším :-)

2 Jackelin Mandragor Jackelin Mandragor | E-mail | Web | 6. dubna 2014 v 11:16 | Reagovat

Páni, to muselo být super :)

3 BettyLiss♥ BettyLiss♥ | Web | 8. dubna 2014 v 6:09 | Reagovat

O tom koncertu jsem slyšela v televizi a šíleně jsem zatoužila na něj jít, ale bohužel to bylo v den koncertu a já bydlím na druhém konci ČR, takže to nevyšlo :D Ale ten Tvůj článek se mi moc líbí. Náhodou jsem klikla na facebooku na odkaz na Tvůj blog a teď si Tě prostě musím zařadit mezi oblíbence.
Přeji hodně štěstí ve škole a hlavně u maturity ;)

4 Malá-Dáma Malá-Dáma | Web | 16. dubna 2014 v 20:02 | Reagovat

No a ešteže vraj šťastie a láska prídu vtedy, keď to najmenej čakáš... ale sakra, keď je človek nadne a rozmýšľa nad blbosťami, tak sa mu predsa nechce desať rokov čakať no nie? :D
Ja som bola šťastná nejakú chvíľu, na začiatku roka, keď som sa pozberala z rozchodu, no dnes už vlastne ani neviem či som šťasná alebo čo.. mala by som byť, ale mi neskutočne chýba mať nejakého chlapa a najhoršie je že v tomto debilnom svete nikto normálny nie je.. :D

Minulú soobotu som tiež bola hore o siedmej,.. ty kokso o siedmej v nedelu..aj za to mohol kamarát čo som unho spala.. ktorý je aj dovodom mojho pesimizmu :D ..
ma skoro šlahlo, ked ma nenechal spať.. našťasie sme potom ešte zaspali na kus...

Fu tak to gratulujem keď ta zobrali na školu.. teda neviem či by som sa odhlodlala na zubarinu.. heh ale každý má iné predstavy do buducna, a dnes sa fakt také niečo oplatí. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz