Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Poslední zvonění

27. dubna 2014 v 23:42 | Telenta |  Můj důvěrníček
No takže... asi je to fakt konec.

V pátek jsem naposled vlezla do našeho gymnázia (přísně teoreticky vzato vlastně ne, ještě si tam půjdu napsat státní testy z češtiny a angličtiny a taky ještě na tu ústní část... takže ve středu 28. května ráno mi držte i palce na nohou).
Upřímně, na tom že máme poslední zvonění my, mi nepřišlo nic super a spíš jsem se tam nudila. Jako pozorovateli mi to vždycky připadalo jako podstatně větší zábava. Ale pravda, tentokrát jsem alespoň nebyla ta zlitá a počmáraná já.
Oproti očekávání jsme se ani tady jako celá třída zkrátka nesešli. Jo, jak nám bylo řečeno, nejlepší prospěch, nejvíc zameškaných hodin.
Rozdávání vysvědčení a loučení se s třídní zatím proběhlo zcela v klidu, nicméně myslím, že se zcela oprávněně obávám, že prolévání potoků slz přijde teprve po maturitě. Přeci jen osm let je osm let. A i když se mi rozhodně nebude stýskat po všech, po některých přeci jen asi ano.


No, a teď mám pár týdnů, abych si do hlavy nalila všechny ty otázky, které jsem si vypracovala. Nechápu, že zrovna já se trefím do takové kombinace předmětů, že mám nejvíc otázek, co to vůbec jde - tedy sto pět. Co nadělám.
Alespoň, že nematuruju z chemie jako z posledního předmětu, ale strčili mi tam biologii s velice sympatickým a příjemným zkoušejícím i přísedícím. Nerada bych si totiž nechávala ten nejvíce obávaný předmět úplně naposled.

Včera jsem byla i na posledních přípravných kurzech (sbohem, ranní sobotní vstávání!) a opět jsem se neudržela a zatímco oblečení, které jsem si slibovala, jsem si žádné nekoupila (protože velikost 32 je zkrátka téměř k nesehnání a je úplně na pěst, když vidíte šaty, po kterých už tak strašně dlouho toužíte, ale neskutečně vám odstávají průramky... ovšem to jen tak pro zajímavost), zakoupila jsem si další knihu. Vážně, už bych se sebou měla něco dělat. Je to posedlost. Jako když se vám v blízkosti knihkupectví rozbliká v hlavě výstražný majáček a otravuje tak dlouho, dokud tam nevlezete a něco si nekoupíte.

A abych nezapomněla, konečně jsem si i přes moji nechuť založila Steam. I některé originální hry si bez tohohle vynálezu zkrátka nemáte téměř šanci zahrát. Navíc do mě bylo hučeno z více stran, jak je to děsně super a bla, bla, bla... zkrátka se to už nedalo poslouchat.
No, hned na začátku se ukázalo, že jsem se tomu bránila oprávněně, protože ten kouzelný program po zapnutí tak do patnácti vteřin padal a obvykle s sebou vzal i všechno ostatní, co jsem měla zapnuté. Tedy, za předpokladu, že se vůbec spustil. Po kratší tirádě o tom, jak je to úplně na... ehm, nic, naštvaného pocházení kolem a třískání náhodnými předměty jsem si sedla a začala přemýšlet. Je zajímavé, jak někdo jako já, kdo o počítačích ví naprostý prd, občas spíš omylem najde řešení a je pak sám se sebou náramně spokojený. Každopádně, všechno, zdá se, funguje jak má.
Omlouvám se, ale zkrátka jsem se musela pochlubit.

Stejně je to zvláštní. Když se snažím usnout, sedím ve škole nebo jsem venku, odvíjí se mi v hlavě články plné vtipu, krásných výrazů a témat k zamyšlení a ve chvíli, kdy si sednu k počítači, posouvají se veškeré mé spisovatelské schopnosti na úroveň: "Ema má mísu."
Mohl by mi někdo vysvětlit, kam všechny ty úžasné nápady mizí?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Feelingroovy Feelingroovy | E-mail | Web | 28. dubna 2014 v 0:10 | Reagovat

:D poslední zvonění mám v úterý a fakt se těším. A v pátek hezky písemka z matiky, v pondělí čeština, dva týdny klídek, pohodička, flákání a od 19. května ústní....skoro bych se měla začít učit:) akorát nemám moc času na sentiment. Až budu mít po matuře, uvědomím si, jak moc mi ty "hovada" bodou chybět. A palce? určitě budu držet, my maturanti se musíme podporovat, že? :)

2 Znovuzrozený Znovuzrozený | E-mail | Web | 28. dubna 2014 v 17:00 | Reagovat

Poslední zvonění jsem měl 16. a šel sjem za člena Koňžíšovy církve (černá koňská maska, černé oblečení s kolárkem, který ale nebyl vidět a encyklopedie obalená černým papírem s přilepeným polystyrénovým křížem a nápisem "Kňžíšovo bible"). Nuž, čekal jsem to lepší, vzhledem k minulým rokům, které jsem prožil jako oběť. Takže teď doma trpím (už zase!) závislostí na kofeinu, 2. od jedné písemná zkouška z angličtiny a jediné co umím říct je "I'm tomato.".
A ano, trpím podobným problémem. Ztrácí se mi slova. Ale tomu většinou pomůže kafe, čaj, kombinace obou, nebo neustálé přehrávání daného tématu, dokud znění zprávy, kterou hodlám vykřičet, prostě neznám aj pozpátku. Ono ty nápady se většinou schovávají v temném koutku mozku, kde škrtají sirkou. Hledej někde tam.

3 Zuza Zuza | Web | 28. dubna 2014 v 21:38 | Reagovat

Vysvětlit mizící nápady ti bohužel nemůžu, ale zajímalo by mě to taky, protože mi tím posledním odstavcem, pro změnu, úplně mluvíš z duše :D Jinak veselé učení, (z čeho maturuješ, že toho máš tolik?) já jsem doma už od 16., což jsem započala zabitím tak pěti dní s přítelem, kdy jsme sice měli velkolepé plány, ale ty samozřejmě byly trochu mimo.
Už tak týden se ale snažím učit, respektive dodělat otázky na fyziku a podobně. No momentálně mi je jak kdyby ze mě nějakej upír vysál všechnu životní energii :D Střídají se ve mně pocity že to zvládnu s naprostým zoufalstvím. A v pátek to stejně jako tuhle Zrovuzrozený nade mnou vidím na ,,I'm a tomato" případně nějaký anglický ekvivalent k tomu ,,Ema má mísu"
(Dobrý, už jsem si postěžovala, tak nechť to všichni zvládneme :) )

4 Telenta Telenta | Web | 28. dubna 2014 v 21:53 | Reagovat

[2]: Já jsem si ten sloh minulý rok takhle zkoušela na FCE, tak z toho až takovou hrůzu nemám, jen se modlím, aby tam nedali vypravování nebo nějaký podobný pitomý útvar :-D
Na těch nápadech budu muset holt nějak zapracovat...

[3]: Maturuju z chemie a biologie (oboje po třiceti otázkách), z angličtiny a samozřejmě češtiny.
Teď se tu tím nějak snažím prokousávat za pomoci spousty zvýrazňovačů a zeleného čaje, tak snad to nějak dopadne :-D

5 Zuza Zuza | Web | 29. dubna 2014 v 20:56 | Reagovat

Ahá, u nás se počty otázek tak nějak ustálily na 25, přičemž všech 25 se musím učit akorát na fyziku a v češtině na jazyk a sloh (+16 reálie na státní angličtinu, že), díkybohu za matiku a můj momentální přehled o literatuře.
Akorát z toho taky teď píšu články jen o knížkách a pořád projíždím databázi knih a stránky antikvariátů :D
A k tý Enderově hře.. Nechci ti to nějak znechutit, třeba mojí kamarádce se to velmi líbilo. Jenže... Malý geniální děti, pořád stejný popisy bitev ve stavu beztíže (což je sice všechno fakt zajímavej nápad, ale číst to furt dokola celkem omrzí), překvapivý zvrat a vyvrcholení jsem tušila jak jen to bylo možné.. Až nebude co číst, tak třeba ten další díl zkusím, ale tohle mě zklamalo. Z filmu jsem viděla jen záběry a jsem na to zvědavá, je z loňska, takže aspoň ohledně provedení by to špatný být nemuselo:)

6 Telenta Telenta | Web | 29. dubna 2014 v 21:18 | Reagovat

[5]: U nás právě většina předmětů je taky jen po 25, ale zrovna chemie, biologie a myslím dějepis jsou po 30 :-D
Literatury se taky zrovna nebojím, všechno mám načtené, a angličtiny taky ne (tedy, za předpokladu, že si nevytáhnu Commonwealth of Nations, to bych byla nahraná). Obávám se, že nám nezbývá nic jiného, než si držet palce :-D

7 Zuza Zuza | Web | 29. dubna 2014 v 22:49 | Reagovat

Jojo, taky mám načteno, profesorka nám na četbu poslala nějakou tabulku, která se mi už rozrůstá na čtvrtou stránku :D Mí nečtecí spolužáci nechápou a já nacházím milé poklady
Mě na angličtinu pět let (dva roky jsme ji neměli pro jistotu vůbec) zásobovali neschopnými profesorkami na což jsme k maturitě dostali nejpřísnější kombinaci zkoušejícího a přísedícího -.- Jsem nervák, neumím z fleku lhát na ty jejich divný otázky a ještě se k tomu musím navrčet reálie, který mi jsou úplně k ničemu, tak jsem z toho holt trochu zhnusená. Ale třeba budu mít kliku a i tam si vytáhnu nějakou literaturu :D
A kdy máš ústní? Mně totiž kromě držení palců naštěstí zbývají ještě (jenom?) tři týdny na učení se

8 Telenta Telenta | Web | 30. dubna 2014 v 10:32 | Reagovat

[7]: Naše třída maturuje až v druhém týdnu, takže až ve středu 28. května. Spousta lidí by mi řekla, že mám víc času na učení, ale upřímně, já bych to měla radši dřív za sebou :-D Co nedělám, zbývá jen doufat, že takhle ke konci nebudou všichni profesoři otrávení a naštvaní :-D

9 Zuza Zuza | Web | 30. dubna 2014 v 10:44 | Reagovat

[8]: Mohli by být aspoň unavený a nevnímat, ne? :D Já to mám skvěle 20. a 21., takže to vlastně za sebou rychle mít budu, ale stejně trochu závidím lidem, kteří mezi školní a státní maj týden čas, akorát mně to dali takhle pitomě -.- Navíc hned od rána, matika v 7:45 nejde ani mně :D

10 Telenta Telenta | Web | 30. dubna 2014 v 10:49 | Reagovat

[9]: Jo, my začínáme v 7:30, naštěstí jdu až druhá, takže tam budu mít tak dvacet minut k dobru a jsem neskonale šťastná, že začínám češtinou, protože po ránu mi mozek moc nefunguje :-D

11 Zuza Zuza | Web | 30. dubna 2014 v 21:55 | Reagovat

Já jeden den 7:45 matikou (na kterou by se mozek celkem hodil :D) a druhý den 8:00 státní češtinou, ta mi momentálně připadá jako taková fraška, že je to vlastně fuk :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz