Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Prázdniny

11. července 2014 v 22:14 | Telenta |  Můj důvěrníček
Prázdniny jsou, alespoň pro mě, velice rozporuplnou dobou.
Na jednu stranu se táhnou jako žvýkačka nalepená na botě, na druhou stranu letí dopředu rychlostí světla. Na jednu stranu chci někam jet, na druhou stranu, když už někam mám jet, tak v den odjezdu naštvaně sedím na posteli a stěžuju si svým plyšovým želvám. Na jednu stranu chci být s lidmi a bavit se, na druhou stranu bych nejradši zůstala celý den o samotě. Na jednu stranu chci jít ven, na druhou stranu si při představě, že bych se měla převléct a jít mezi lidi, přeju jen to, abych si mohla přetáhnout přes hlavu deku a zůstat tam.
Pochopitelně, mohli bychom zabíhat až do takových extrémností jako že chci ten nanuk, ale mrazák je moc daleko, ale to už radši nechme od cesty.
Důležité je najít v tom rovnováhu, aby mi nehráblo.

Na prázdniny jsem si žádné extra plány nedělala. Ne, že by to snad mělo smysl, párkrát jsem se o to pokoušela a bylo mi to opravdu tak na dvě věci.
Kromě dopředu plánované dovolené s rodiči a festivalu Made of Metal se na poslední chvíli taky rozhodlo, že příští víkend pojedeme do Vídně (tam se vážně těším, byla jsem tam jen jednou na jeden den s výtvarkou a šli jsme tedy hlavně po galeriích, navíc ten den neskutečně mrzlo a samotné historické centrum jsme si pořádně nemohli projít) a pak jsme taky na poslední chvíli zařizovali výlet do Říma. No, a adapťák. Prý, že se tam budou provozovat sportovní aktivity. Jsem moc zvědavá, jak brzo se zraním já nebo zraním někoho jiného.
A pak taky Austen maraton plánovaný s jednou kamarádkou. Každá žena totiž občas potřebuje svého pana Darcyho, že.

Zmiňovala jsem se už někdy o tom, že jsme měli tu nejlepší třídní?
Tohle mi dneska přišlo a podle toho, co jsem slyšela od ostatních, dostali je všichni se svým speciálním oslovením.
To je strašný, teprve v květnu jsem odmaturovala a už začínám být sentimentální. Trochu mě to děsí. Ale tak koneckonců osm let je osm let. Vím, že pro většinu lidí je střední dost krátký úsek života, ale já jsem si tam zatím strávila nejdelší období svého života a zažila jsem si tam dost věcí a spoustu svých poprvé. Včetně takové kuriozitky, kterou je má první demonstrace kvůli naší již bývalé ředitelce. Dokonce jsme tenkrát byli v televizních novinách :D

Momentálně se mi nic převratného neděje. Částečně je to tím, že jsem si na červenec schválně nic velkého neplánovala, protože jsem nevěděla, na jakou školu nakonec půjdu a kdy budu mít zápis. Takže se tak poflakuju doma a čerpám energii (nějak si své nicnedělání musím ospravedlnit). Ale vlastně je to pravda. Já zkrátka potřebuju nějaký čas jen pro sebe a nejlíp se mi dobíjejí baterky, když můžu být úplně sama a v tichosti si rozjímat. Někteří lidi to nechápou, jak tohle může někoho obohacovat. Asi stejně jako já nechápu, jak si někdo může odpočinout, když si vyrazí s kamarády ven (a odpočinout teď nemyslím jako čistě fyzický odpočinek, ale spíše ten psychický). Když už tak jen v nějakém opravdu malém počtu. Jak je někde hodně lidí, vyčerpává mě to a to i v případě, že se bavím.
Což mě přivádí ke včerejšku, kdy jsem byla poměrně neočekávaně pozvána na takovéhle klábosení ve čtyřech. Trochu smutné bylo, že jediný hostitel tam skoro nemluvil a usínal na gauči. Nicméně mají fajn kočku (rozšiřuji si seznam místních koček) a zase jsem díky tomu dostala chuť poslechnout si něco od Havelky, včera jsme si ho pouštěli prakticky celý večer. Taky jsem dostala svůj zřejmě úplně poslední dárek k mým letošním narozeninám. Na to, že byly v půlce května, to má dlouhé dozvuky. Nikdy jsem o té knize neslyšela. Kamarádka, co mi ji kupovala taky ne, ale shodly jsme se na tom, že to má vážně krásný přebal, hezky voní a téma imaginárních kamarádů je pro mě to pravé. A hromádka mých nepřečtených knih se opět nebezpečně zvětšila.

Zase píšu.
Nebo se alespoň snažím, mám pár nápadů, které bych přes prázdniny ráda zrealizovala. Momentálně se snažím držet se jenom povídek, cokoliv delšího se ještě nikdy nedočkalo konce a nemám teď náladu to pokoušet. Vždycky, když si to po sobě s odstupem čtu, tak si říkám, jak je to děsně pitomý a ztratím vůli v tom pokračovat. Něco kratšího bych snad ale mohla zvládnout. Budu si muset držet palce.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Em Zet Em Zet | Web | 11. července 2014 v 23:13 | Reagovat

Chci ten nanuk, ale mrazák je moc daleko :D Hej tak ten úvod je skutečně extra vtipný.

2 sarush ef sarush ef | Web | 12. července 2014 v 1:43 | Reagovat

JO. Líp bych to neřekla.

3 Illienel Illienel | E-mail | Web | 11. srpna 2014 v 10:46 | Reagovat

Skvělý článek, vážně jsi mě pobavila. :-) Víceméně Tě chápu, introverti prostě nemůžou relaxovat v bandě lidí, ale kdybych byla celé léto převážně sama, bylo by mi smutno. K tomu nanuku - nejlepší je relaxovat poblíž kuchyně. ;)
Co se týče těch 8 let na gymplu, myslím, že je na tm většina z nás čerstvě odmaturovaných podobně Já chytla sentiment hned večer po maturitě, protože nám ředitel u ukončování ústních oznámil, že od půlnci už nebudeme studenty našeho gymiku...:-( Ale vysoká čeká! :-)
Závidím vám vaši třídní! Ne, závidět není pěkné...tak vám ji moc přeju. No, vlastně ted vám spíš přeju, že jste ji měli. :D (nějak se v tom motám)
Ta knížka, co jsi dostala k narozeninám, vypadá skvěle. Já měla před dvěma lety nápad na povídku, která byla taky o imaginární kamarádovi. Chtěla jsem ji ted rozepsat, ale nechce se mi psát něco, co už bylo podobně a mnohem lépe napsáno a vydáno. Myslíš, že bys sem mohla dát podrobnou recenzi, až ji přečteš?
Jo! Piš! Piš a klidně i jednorázové povídky, kratší jsou super, člověk má větší šanci si je přečíst a autor je dopsat. Těším se, co sem přidáš. :-)

4 Telenta Telenta | Web | 11. srpna 2014 v 11:41 | Reagovat

[3]: No, možná bych o té knize mohla něco napsat... koneckonců mohla bych si vyčíhnout víc knih, které mě zaujaly a udělat další díl svého "knižního kukátka" :-D
Jinak povídka se docela rýsuje, teď ještě musím doufat, že ji vážně dopíšu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz