Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Liebster Award

12. srpna 2014 v 11:44 | Telenta |  Můj důvěrníček
Žila jsem v domnění, že nedávno tak populární Liebster Award, který proťal blogové vody jako blesk z čistého nebe, už ustoupil do pozadí, jak se ovšem zdá, mýlila jsem se. Ne, že by to bylo poprvé.
Když mě tedy blogerka katbar nominovala, řekla jsem si, proč ne. Beztak v poslední době nemám příliš námětů na články a tímto jí děkuji, že to tu snad bude díky ní uhnívat o trochu méně.

Tady jsou jakási zkopírovaná pravidla:
1. Poděkuj blogerovi který tě nominoval
2. Napiš o sobě 11 faktů
3. Odpověz na 11 otázek, které jsi dostal
4. Nominuj dalších 11 blogerů, kteří odpoví na tvých 11 otázek


11 faktů o mně
1. Jako malá jsem u babičky lezla do kumbálu a hrála jsem si tam s tátovou lebkou (ne přímo s jeho, samozřejmě, jen s takovou, na které se učil anatomii...) a modelem oka. Později jsem si pak ráda tajně vytahovala z knihovny Atlas anatomie lidského těla a prohlížela jsem si v něm obrázky, které jsem se občas pokoušela i překreslovat.
Z toho, že se to za pár měsíců budu muset taky všechno naučit, mi ovšem přebíhá mráz po zádech.

2. K poslouchání metalu mě přivedlo jedno zapomenuté bratrancovo cdéčko, které jsem si pak bez dovolení přehrála na svém, již nefunkčním, discmanu a hned do první písničky jsem se okamžitě zamilovala. Kdyby ne, patrně bych si zbytek nikdy neposlechla.

Blind Guardian - The Maiden and the Minstrel Knight

3. Když zůstaneme u tématiky předchozího bodu, zájem o tvrdší hudbu jsem evidentně projevovala již v útlém věku. V naší rodině je můj taneček (zběsilé pajdání dokolečka) na Zombici od Landy téměř pověstný. Dodnes si ho občas ráda poslechnu a tahle písnička je taková moje srdcovka. Tenkrát jsem tomu textu příliš nerozuměla. Hlavně mi zůstávalo velkou záhadou, kdo že jsou ti vrubáši, co peláší. Až o několik let později mi docvaklo, že to nejsou žádní oni, ale zombice, co v rubáši peláší mýmu náručí vstříc.

4. Ačkoliv bývám obvykle tvor velice plachý, velmi ojediněle se najdou jedinci, kterým hned od prvního slova důvěřuji a mám pocit, že si s nimi mohu povídat naprosto otevřeně. Stalo se mi to jen dvakrát. Jednou v Oxfordu s klukem, na kterého už nemám žádný kontakt, a docela mě to mrzí. Podruhé pak když jsem byla ještě malý špunt a byla jsem s rodiči na jakémsi ejaja hopsasa srazu doktorů, kde jsem bez jakéhokoliv ohlášení odešla pryč s nějakým panem doktorem, který mi zřejmě padl do noty, a něco jsem mu vykládala. Důkazem toho je, že si to dodneška pamatuji a taky údiv mých rodičů, že mě v životě neviděli nic takového udělat.

5. Jsem příšerně přecitlivělá u sledování filmů nebo seriálů. Vždycky mám tendenci se až příliš vciťovat do postav, a když se jim pak děje něco zlého (nedejbože, pokud umírají), začnu bulet jak želva. Není tedy divu, že mě bez větších problémů dokážou rozbulet i pohádky. V poslední době jsem se ale musela naučit tohle ovládat, je to trochu trapné, když se s dalšími lidmi na něco díváte, rozbrečíte se a oni na vás pak nechápavě civí nebo se vám smějí.

6. Ráda chodím sama pěšky, hlavně se sluchátky v uších. Svět se najednou zdá být takový... zajímavější a pestřejší, podle toho jakou hudbou si ho zrovna podbarvuji. Navíc mám tak naprostý klid na zaobírání se svými myšlenkami. Ano, neblahým vedlejším efektem je, že přestávám vnímat lidi okolo sebe a patrně bych si nevšimla ani vlastní matky, kdyby šla naproti mě. Nicméně na všech přechodech se striktně plně probouzím, nerada bych, aby mě něco přejelo.

7. Mám zatraceně malý nohy. Zkuste si shánět lodičky nejlépe ve velikosti 33 1/2, i ta 34 mi padá z nohy, pokud tam nejsou navíc nějaké pásky. Samozřejmě, že je pár firem, které takhle malé boty vyrábí, u nás v Evropě převážně italské, většina obchodníků je ovšem stejně nebere. No, evidentně se budu muset snažit nějak si lépe vydělávat, abych mohla někam odcestovat (v Čechách si člověk s takhle malou nohou ani neškrtne, pokud potřebuje společenskou obuv) a koupit si tam něco na sebe, co mi opravdu bude.

8. Mám jedinou opravdovou hudební posedlost, a tou je zpěvačka Emilie Autumn. Její písničky můžu poslouchat tisíckrát a nikdy mě neomrzí, miluju její hlas, miluju i to, jak vypadá. Díky Hrbovi mám doma dvě její originální cdéčka (na kterých jinak až tak příliš nelpím) Opheliac a Fight Like A Girl objednaná ze zahraničí. Zbylé bych brala všemi deseti. Děsně mě mrzí, že jsem nemohla na její poslední koncert v Praze, na který mi rodiče zakázali jít, ačkoliv ano, částečně jsem si za to mohla já sama. Doufám, že snad do Evropy zase brzy zavítá...

Emilie Autumn - Fight Like a Girl

9. Už několik let nosím kontaktní čočky a nějak si nedokážu představit, že bych se měla vrátit zpátky brýlím. Samozřejmě, že brýle občas nosím, převážně doma, ale... ten pocit, že i když se podíváte dolu nebo nahoru a vidíte ostře je k nezaplacení. Pomiňme teď fakt, že mám na brýlích o maličko méně dioptrií, než bych měla mít a že mě ty zabarvovací skla nehorázně štvou.

10. Když mi bylo něco okolo těch kritických patnácti let a já jsem se svým výzorem, názory, chováním i zájmy lišila od svých vrstevníků, kteří mi to občas dávali sežrat, hned tři... kluci...muži? Zkrátka osoby mužského pohlaví zhruba okolo pětadvaceti let, se kterými jsem se bavila mi tvrdili, že někdo jako já si zkrátka musí počkat, než se kluci trochu uklidní, ale pak že si budu moct vybírat. Tak očekávám, kdy se začnou valit ty zástupy... (haha...)

11. A na závěr něco pro pobavení - jsem zaměstnaná v neexistujícím herním studiu. Teď už jenom, aby můj budoucí zaměstnavatel, se kterým to mám dohodnuté, urychleně vystudoval a založil ho. V brzké době očekávám podepsání smlouvy, aby se z toho pak nemohl případně vykrucovat. (vtip, pokud by to snad někdo chtěl brát vážně a začít mě o něčem poučovat)

11 otázek pro mě
1. Jaké je tvé znamení zvěrokruhu?
Jsem býk a upřímně, moc se na něj nehodím. Nepřijde mi, že bych byla nějaká až přehnaně při zemi a praktická (ehm, ehm), tvrdohlavá a všechny ty další podobné vlastnosti, kterými prý býci oplývají. Nějaká podoba se tam zřejmě najde, ale obávám se, že z těch hlavních rysů vybočuji víc než dost. Pokud na mě popis nějakého znamení alespoň trochu sedí, pak je to pes z čínského horoskopu (osobně jsem pes ve dřevě).

2. Věříš na magické schopnosti?
Záleží na tom, čemu kdo říká magické schopnosti. Pokud jde o nějaké mávání kouzelnickou hůlkou a vykřikování zaklínadel á la Harry Potter, pak ne. Na druhou stranu věřím, že existují nějaké věci mezi nebem a zemí, a že někteří lidé jsou na ně citlivější a někteří z nich mají a ovládají schopnosti, které se ostatním mohou zdát magické.

3. Plánuješ si život dopředu?
Spíš ne. Nejsem ten typ člověka, který by musel mít nalinkovaný celý život. Koneckonců já tohle obvykle nezvládám ani na týden dopředu. Samozřejmě, mám nějaké sny, které bych chtěla uskutečnit, ale nic si vysloveně neplánuju, nechtěla bych být zklamaná, kdyby to nevyšlo. Kromě toho, je mi daleko příjemnější, když se věci nechávají volně plynout a ony se přirozeně vyvíjí.

4. Kolik dní zbývá do tvých narozenin?
Upřímně, tohle se mi teď nechce počítat, spokojte se tedy s tím, že jsem májové dítě a na svoje jedenadvacáté narozeniny si ještě chvilku počkám.

5. Co je podle tebe štěstí?
Znáte knihu Štěstí je... přítulné štěně od Charlese M. Schulze? Tuhle útlou kapesní knížku jsem dostala od kamarádky k patnáctým narozeninám a mé představě o štěstí odpovídá daleko lépe než většina těch nabubřelých citátů, kterými se hemží internet.


6. Máš ráda čtení?
Tady můžu s čistým srdcem říct, že mám. I v případech, že trpím nedostatkem času, většinou si na čtení nějakou chvilku najdu.
Mám radši knihy než filmy. Knihy totiž poskytují daleko větší volnost. Volnost, která ovšem některým typům lidí vadí a upřednostňují právě onu spoutanost filmů, jejich předem dané tváře i prostředí, aby si příliš nemuseli namáhat své mozkové závity tím, že by si měli něco sami představit. Co mám taky na knihách ráda je fakt, že se v nich můžu podstatně hlouběji ponořit do charakterů postav a do jejich myšlení i do myšlenek samotného autora.

7. Věříš na paranormální jevy?
Tady budu víceméně opakovat svou odpověď na druhou otázku, protože tyhle dvě věci vycházejí ze stejného základu. Takže opět ano, věřím, že na světě odehrávají jevy, které nedokážeme vysvětlit, a můžou se nám zdát magické. Otázkou ovšem je, zda jsou skutečně tak paranormální. Možná se jedná jen o nějaké dosud nevysvětlené jevy, které čekají na to, až v nich někdo objeví nějaké skryté zákonitosti. Přiznejme si, že nejsme tak chytří, jak si možná myslíme a o tomhle světě a jeho fungování nevíme zdaleka všechno. Stačí si jen uvědomit, že například (pokud si dobře pamatuji, kdyžtak mě někdo opravte) více jak 80% oceánů je zcela neprozkoumaných. O objevování a prozkoumávání dalších sfér našeho světa, pak snad nemůže být ani řeč.
Koneckonců i obyčejná bouřka byla kdysi pro naše předky něčím nevysvětlitelným.

8. Jsi normální? xD
Tuhle otázku nemám moc ráda. Ať mi někdo definuje normálnost a já na to jasně odpovím.
Mám dvě ruce, dvě nohy, nejsem nijak fyzicky ani mentálně postižená, všechno funguje, jak má, takže patrně ano, jsem normální.
Jo, jsem hodně uzavřená, moc toho nenažvaním, mám ráda svůj vlastní vnitřní svět, čtu fantasy, klasiku, horory a podobně, poslouchám tvrdší hudbu (ovšem nejenom, kromě nějakého rapu, disca, techna a jím podobných se nevyhýbám téměř ničemu), občas si zahraju nějakou hru, sleduju seriály typu American Horror Story, Hannibal a anime a mohla bych takhle ještě hodnou chvilku pokračovat. Jo, možná nejsem zářným příkladem dvacetileté holky dnešní doby, ale nepřipadám si, že bych tím byla nějak výjimečná nebo nenormální, jak si některé slečny pohybující se ve vodách internetu myslí. Možná nás takových není většina, ale určitě je nás dost a rozhodně na tom není nic nenormálního, alespoň z toho úhlu pohledu, jak tohle slovo vnímám já.

9. Máš ráda sama sebe?
Tohle je hodně ožehavá otázka, která by se ale podle mého měla pokládat častěji.
Myslím, že ve většině z nás je zakořeněno již z dětství, že se nesmíme za nic chválit, protože samochvála smrdí, že. Ale jak jinak chcete k sobě najít nějakou úctu a lásku, než prostřednictvím toho, že si budete uvědomovat, co je na vás dobrého a co všechno umíte? Jak jinak chcete získat nějaké sebevědomí? Ano, někdo ho má tak nějak vrozené, nejsou to ale zdaleka všichni.
Jestli mám ráda sama sebe? Řekla bych, že ne dost. Některé věci mi na sobě zkrátka vadí, neumím spoustu věcí, které bych umět chtěla nebo je neumím tak dobře, jak bych si představovala a moje sebevědomí, ač je na tom o něco lépe než v minulých letech, by taky potřebovalo o něco zvednout. Ale to se snadněji napíše, než udělá.
Tak jako tak jsem se sebou o něco spokojenější, než dříve a o to přece jde.

10. Na kolik % máš ráda školu?
V tuhle chvíli je to docela špatná otázka. V květnu jsem maturitou ukončila svoje studium na víceletém gymnáziu a v říjnu bych měla nastoupit na vysokou, takže o té zatím nemůžu říct ani zbla.
Co se gymplu týkalo, netroufnu si vyjadřovat něco pomocí procent, ale vzato kolem a kolem, měla jsem to tam celkem ráda a patrně jsem tam prožila jedny z nejbezstarostnějších let svého života. Některé chvíle byly horší, některé lepší, ale tak je to se vším, ne snad?

11. Připadají ti mé otázky hloupé? :D
Hloupé ne, některé jsou pro mě zajímavější a dá se na ně víc rozepsat, u některých jsem si nebyla jistá, co odpovědět, ale ono vymýšlení opravdu dobrých otázek je zatraceně těžké.

11 otázek ode mě
1. Máš nějaký svůj vzor, někoho, komu by ses chtěl/a přiblížit, nebo naopak podobné ideály neuznáváš a razíš si čistě svoji vlastní cestu?
2. Kdyby sis mohl/a osvojit jakoukoliv superschopnost (jako je létání, čtení myšlenek nebo co já vím, třeba sršení blesků z rukou), chtěl/a bys? A případně jakou by sis přál/a?
3. Četl/a jsi v poslední době nějakou knihu, kterou bys rád/a doporučil/a dál?
4. Jsi spíše typem člověka, který má vše vždy přehledné, zorganizované a naplánované, nebo naopak vše nechává na poslední chvíli, čeká, jak se věci samy vyvinou a pořádek není jeho nejsilnější stránkou?
5. Pamatuješ si často svoje sny? Když ano, jaký z nich v tobě zanechal nejhlubší stopu?
6. Co si myslíš o tvrzení, že dnešní děti nečtou?
7. Co si myslíš o abstraktních obrazech? Vidíš v nich něco víc, nebo jsou to pro tebe jen nesmyslné patlanice?
8. Věříš tomu, že smrtí vše nekončí? Nebo jsi naopak utvrzený/á v tom, že po smrti už nic není?
9. Kdybys mohl/a za celý svůj život podniknout jen jednu cestu do zahraničí, kam by to bylo a proč?
10. Máš ve svém šatníku nějaký kus oblečení, který sis s nadšením koupil/a, ale ve výsledku ho téměř vůbec nenosíš?
11. Patříš mezi lidi, kteří jsou nakupováním posedlí, nebo mezi ty, kterým se při spatření výlohy obchodu dělá mdlo?

Tady se trochu vzpříčím pravidlům a nikoho nominovat nebudu. Nemám ráda pocit, že někoho do něčeho nutím. Nicméně pokud by vás snad otázky zaujaly a chtěli jste na ně odpovědět, pak směle do toho. Pokud byste mi tu na ně zanechali i odkaz v komentářích, byla bych vám nesmírně vděčná.

A je to nějaký delší, než jsem původně zamýšlela. Každopádně, pokud jste se tím prokousali až sem, pak vám srdečně gratuluji.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ones ones | 12. srpna 2014 v 13:48 | Reagovat

Moc se mi líbí ten obrázek co máš v menu :3

2 Kira Kira | Web | 13. srpna 2014 v 21:56 | Reagovat

Jéj, to jsem netušila, že tenhle tag ještě koluje :D Já jsem na něj byla nominovaná nejmíň pětkrát ;-) Máš hezky rozvinutý odpovědi :)

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 16. srpna 2014 v 10:12 | Reagovat

Máš zajímavej život a názory :D ohledně býků... já znám hodně lidí na které to znamení nepasuje. Osobně si myslím, že vašeho znamení je asi ponejvíc (nom, odpočítej devět měsíců a plus mínus ti vyjde léto :-D, to je jen má teorie) a tak se sejde různá škála lidí. Já jsem rak, tohle nemusím řešit 8-)

4 Zuza Zuza | Web | 22. srpna 2014 v 0:28 | Reagovat

Sákryš, je to celkem zajímavý, jenže já bych 11 faktů, který nejsou úplně pitomý, vymýšlela asi tak rok :D Tak třeba někdy, až budu mít pořádně psavou náladu a až nebudu mít pocit, že by mě to nutilo ukrutně se opičit, protože bych neměla žádný nápady :-/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz