Zavřete oči, odcházím...
Jednou to zkrátka přijít muselo. Pokud někdo z pravidelných čtenářů chce znát moji novou adresu, můžete mi napsat na email uvedený v menu.

Všechny cesty vedou do Říma 2/2

22. září 2014 v 20:32 | Telenta |  Můj důvěrníček

Myslím, že nemá smysl se příliš rozepisovat. Jednak se mi moc nechce, druhak to podle mě stejně nikdo nečte a všichni si jen rychle prohlédnou fotky, tak to tedy vezmu stručně.

V noci se mi Vatikán líbil mnohem víc než přes den. Patrně díky faktu, že se tam netísnily žádné davy turistů, člověk si tam mohl v klidu sednout a povídat si.
Upřímně, právě davy byly tím zásadním důvodem, proč se mi ve výsledku moc nelíbilo ve Vatikánských muzeích, ač jsem se tam původně těšila. Člověk se tam nemůže pomalu ani zastavit, když si chce něco prohlédnout, protože ho proud lidí unáší dál, ať chce nebo ne.
O těch frontách, které si musíte vystát, než se vůbec dostanete dovnitř snad ani nemá smysl mluvit.Předposlední den jsme vyběhli po Španělských schodech k Villa Borghese a parkům, které ji obklopují.
No, park je to pěkný a mít něco takového u nás by rozhodně nebylo k zahození, ale anglickým parkům, kterým mé srdce loni propadlo, to pořád nedosahuje ani po kotníky.Co mě na tomhle parku asi nejvíc zarazilo, bylo uměle vybudované jezírko (no, jezírko... ačkoliv jezerem bych si to taky netroufla nazvat) s Aeskulapovým chrámem, kde se můžete povozit na lodičkách (já bych se možná tak akorát utopila) a kromě rybiček a kachen chovali taky želvy, které tu byly zřejmě velkou atrakcí a nebýt plotu, který je postaven kolem celého jezírka, nejspíš by si příliš klidu neužily.


Na park volně navazuje zoo, a když už jsme tam byly, tak proč tam nezajít, že?

Jinak mě zaujal zřejmě jakýsi italský trend záchodů bez záchodových prkýnek. Ale vážně, co tím sledují? Pokud vezmeme v potaz, že některé záchody vypadají, tak jak vypadají (ehm) a navíc tam je jen tenký studený a mokrý okraj, na který si má člověk zřejmě sednout... No, to jsem si pak dvakrát rozmyslela, jestli můj močový měchýř ještě něco nepobere.
Na závěr jsem si tohle nemohla odpustit.
Pokud někoho z vás zajímají počítačové hry, jede do Říma na trochu delší dobu, než aby se jen stihl podívat do Vatikánu a na Colosseum a pak zase tradá domů, tak navštivte Vigamus.
Já bych něco takového patrně sama nenašla, ale Hrb pídil po internetu a musela jsem mu slíbit už na začátku pobytu, že tam zajdeme, aby mě nechtěl po všech těch památkách, kam jsem ho zatáhla, zaškrtit.

Mám i fotku s mou osobou, ale neodvažuji se ji sem dát, protože ji neskutečným způsobem kazím. No, ona většině fotek, na kterých se nacházím, mi přijde strašná a zkažená, ale o tom někdy jindy.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vanimaré Vanimaré | Web | 23. září 2014 v 11:43 | Reagovat

Pěkný článek. Přečetla jsem oba díly a kochala se fotkama. Byla jsem v Římě kdysi dávno, jsou to asi čtyři roky a jednou bych se tam chtěla vrátit. :) Moc pěkné fotky.

2 Zuza Zuza | Web | 23. září 2014 v 21:29 | Reagovat

Já to čtu :-P Mám z tebe náladu ještě někam cestovat, achjo... A z neznámých důvodů mě nejvíc zaujaly fotky soch. A ti pávi, kteří ti ochotně zapózovali takhle efektně u kraje stínu:)

3 Telenta Telenta | Web | 23. září 2014 v 22:29 | Reagovat

Tak jsem ráda, že aspoň někdo a nepíšu si to tady jen tak pro sebe, hned to zvedne náladu :-D

[2]: Jinak ti pávi překvapili i mě samotnou, vždycky totiž přede mnou utíkali a schovávali se do křoví, abych na ně nemohla :-D

4 Maude Maude | E-mail | Web | 3. října 2014 v 21:23 | Reagovat

Moc pěkný fotky, v Římě jsem ještě nikdy nebyla, ale ráda bych tam .. Přítel nikdy nechce, že je tam moc lidí a vedro .. zmetek, neví o co přichází :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama

© Telenta 2008-2014
telenta.blog.cz